04 Aralık 2016 Pazar

Yeni Kimlikler İlk Kırıkkale'ye!!!

Uzun zamandır gündemde sıkça sözedilen Akıllı kimlik kartları yeni yıldan itibaren dağıtımına başlanıyor.İlk olarak dağıtımı yapılacak olan ilimiz ise Kırıkkale.

05 Aralık 2014 Cuma 13:20
Bu haber 690 kez okundu
Yeni Kimlikler İlk Kırıkkale'ye!!!
 Uzun süredir merakla beklenen yeni kimlikler sonunda dağıtılacak . Yeni kimliklerin ilk olarak dağıtımı yapılacak olan ilimiz belli oldu.Yeni kimliklerin dağıtımına yeni ylıln başından itibaren başlanıyor. İlk dağıtılacak ilimiz ise Kırıkkale olarak belirlendi.
İçişleri Bakanlığı, Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğünce hazırlanan ve dağıtımı yapılacak olan il Kırıkkale olarak belirlendi.Yeni kimliklerin pekçok özelliğe sahip olduğu biliniyor.Kimliklerin taklit edilmesine  ,tahrif edilmesine  ve sahtesinin oluşturulmasına imkan vermeyecek şekilde güvenlik önlemleri alınmış.Akıllı kimliklerde bilgi depolanabiliyor,  kişinin avuç içi,parmak ve damar izleri karttabulunuyor.Başkasının eline geçmesi halinde hemen bloke edilebilecek.
Akıllı kimlikler banka,hastane ,okul ve emniyet sistemleri entegre halde olacak.Buralarda yapılacak işlemlerde vatandaşa kolaylık sağlayacak.Vize istemeyen ülkelerde pasaport yerine kullanılabilecek.Akıllı kimlikler vatandaşa 15 TL'ye malolacak.e-devlette işlemler rahatlıkla yapılabilecek.

    Yorumlar

Ülkemizin Yönetim Şekli Nasıl Olmalıdır?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV