04 Aralık 2016 Pazar

Elektrik Faturasında Tüketiciye Müjde!!!

Yapılan yeni düzenleme ile faturasını geciktirdiğinde elektrik, gaz, internet, su ve telefonda toplam 140 lira alınan açma parası artık ödenmeyecek.Gümrük ve Ticaret Bakanlığı,Tüketici Kanununun uygulanmasına dair yönetmelikleri tamamladı. Yeni yıldan itibaren şirketlerin keyfi uygulamaları son bulacak.

17 Aralık 2014 Çarşamba 11:04
Bu haber 778 kez okundu
Elektrik Faturasında Tüketiciye Müjde!!!
  Toplumun tüm kesimini ilgilendiren Tüketici Kanunu'nun uygulama yönetmelikleri tamamlandı. Elektrik, doğalgaz, internet şirketlerinin aç-kapa kazancına neşter vurularak, faturada çifte cezanın önüne geçiliyor. Şirketler, faturasını zamanında ödeyemeyen vatandaştan gecikme cezasının yanında açma-kapama, tazminat gibi ücretler talep edemeyecek..Yeni çıkan yönetmelikle şirketler,tüketiciden faturada yeralmayan herhangi bir şey için bedel istemeyecek.


Vatandaş, mevcut uygulamada doğalgaz faturasını ödeyemediğinde yaklaşık 30 lira, elektrikte 20, suda 30, telefonda 40, internette 20 lira açma parası ödemek durumunda kalıyor Bu kapsamda hazırlanan Abonelik Sözleşmeleri Yönetmeliği ile yeni yıldan itibaren şirketlerin bu keyfi uygulamaları sona erecek. Yönetmelikle birlikte dağıtım şirketleri, tahsilat yapan şirketler tüketiciden faturası dışında herhangi bir bedel isteyemeyecek. Buna göre, 1 aylık gecikmenin ardından kesme ihbarı yapıp, hemen ardından şalteri indiren firmalar, bu işlem için para talep edemeyecek. Yapılan incelemelere göre, elektrikte 4 aboneden 1'i, doğalgazda 3 aboneden 1'i, suda her 5 aboneden 1'i faturasını geciktiriyor.

    Yorumlar

Ülkemizin Yönetim Şekli Nasıl Olmalıdır?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV