04 Aralık 2016 Pazar

Google'den Nanoparçacık Hap!!

Google firması geliştirdiği nanoparçacık hap ile kanser ve kalp krizi gibi hastalıkların erken teşhisini sağlayacak.Nanoparçacık hap vücüttan idrar yoluyla atılabilecek.

31 Ekim 2014 Cuma 10:14
Bu haber 1368 kez okundu
Google'den Nanoparçacık Hap!!

Google teknolojisini konuşturdu.Google ,çok önemli hastalıkların erken teşhisinde kullanılacak nanoparçacık hap geliştirdi.Haberi teknoloji dergisi Wiredin yaptı. Derginin haberine göre;Google ,kalp krizi ,kanser gibi ağır hastalıkların erken teşhisinde kullanılmak üzere hap nanoparçacıkları geliştirdi.


Hap nanoparçacıkları,  kana karışacak ve bunun bileşimindeki değişimi sinyaller ile bildirecek.

Yapılan çalışmalarla ilgili planlar hakkında Google X İnovasyon Labaratuvarı yöneticilerinden biri olan Andrew Condrad Kaliforniya’daki bir konferansta bir açıklama yaptı. Onun sözlerine göre, şirket uzmanları insan vücudundaki bazı molekülleri algılayacak olan manyetik malzeme ve antikorlarla bir araya getirilmiş olan bir metre genişliğinin milyarda bir parçası olan nanoparçacıkları üzerinde çalışıyorlar. 

Hastanın benzer bir hapı yutabileceği ve bunun daha sonra kana karışıp moleküller aramakla meşgul olacağı şeklindeki teknoloji fikri belirli bir hastalığın doğuşu ve gelişimini kanıtlıyor. Diğer taraftan aygıt manyetik bileşen sayesinde vücudun belli bir kısmında nanoparçacıkları toplayıp elde edilen bilgileri okuyabilecek. 

Condrad’ın sözlerine göre, bu şekildeki nanoparçacıklarının kullanılması insanlar için güvenli olurken, vücuttan atılması ise idrar yoluyla gerçekleşecek. Verilerin okunması cihazı internet üzerinden sağlık durumunun sürekli izlenmesi için doktorlara bilgi aktarılması şeklinde ayarlanabilecek.

Anahtar Kelimeler: Nanoparçacık HapGoogle

    Yorumlar

Ülkemizin Yönetim Şekli Nasıl Olmalıdır?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV