05 Aralık 2016 Pazartesi

Yeni Evlenenlere 5.000 TL Çeyiz Parasını Nasıl ve Nereden Alacaklar?

Çeyiz yardımı nasıl alınıyor. Yeni evlenenler devlet tarafından çeyiz yardımı yapılacak. Evlenenlere devlet tarafından kaç lira çeyiz yardımı yapılacak, Evlenenlere devlet hangi hallerde çeyiz yardımı yapacak, Yeni evleneceklere devlet azami 5.000 TL çeyiz yardımı yapacağı yasa tasarısı TBMM'ye sunuldu.

22 Kasım 2016 Salı 21:12
Bu haber 83744 kez okundu
Yeni Evlenenlere 5.000 TL  Çeyiz Parasını Nasıl ve Nereden Alacaklar?
 9 Mart 2015 günü Eskişehir Milletvekili Salih KOCA ve Uşak Milletvekili Salih GÜNEŞ ve Milletvekili arkadaşları tarafından devlet tarafından Çeyiz Hesabı ve Devlet Katkısı yardımı ile ilgili  Kanun Teklifi TBMM’ye sunulmuştur. Kanun Teklifine göre;27 yaşını doldurmamış olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının ve Türk Vatandaşlığı kapsamında Mavi Kart sahiplerinin, 5411 sayılı Kanuna tabi bankalarda gönüllü katılıma dayalı TL cinsinden açılacak hesaba Devlet katkısı ödeneceğini,

Çeyiz hesaplarına yapılacak devlet katkısı, kişilerin sadece ilk evliliklerinde ve tek seferde ödemek üzere, hesaba yatırılan tutarların, asgari süre kalınması şartıyla düzenli ödeme planına ve/veya hak ediş sürelerine göre farklılaşan oran ve tutarda ve azami 5.000 TL geçmeyecek miktarda ödeneceği, azami tutarın her yıl yeniden değerleme oranı kadar atrılacağını, azami tutarın üç katına kadar artırmaya Bakanlar Kurulunun yetkili olacağı belirtilmiş olup Kanun detayı aşağıya çıkartılmıştır.


    Yorumlar

Ülkemizin Yönetim Şekli Nasıl Olmalıdır?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV