02 Aralık 2016 Cuma

Uzman Jandarma 3600 Ek Gösterge! Astsubaya Ek Gösterge Artışı!

İstanbul Milletvekili İsmail Faruk AKSU’nun; “Uzman Jandarmalar hakkında uygulanan ek göstergelerin artırılması e üst sınır uygulamasının kaldırılması, Astsubaylar hakkında uygulanan ek ödemelerin 20 puan artırılması” amacıyla TBMM’ye sunmuş olduğu Kanun Teklifi 04 Ocak 2016 günü Plan ve Bütçe komisyonuna gelmiştir.Uzman Jandarma 3600 Ek Göstergesi TBMM son durum. Astsubay Ek gösterge artışı TBMM son durum.

02 Kasım 2016 Çarşamba 10:00
Bu haber 18073 kez okundu
Uzman Jandarma 3600 Ek Gösterge! Astsubaya Ek Gösterge Artışı!

Türk Silahlı Kuvvetlerinde görev yapan ve özlük hakları konusunda sıkıntı yaşayan personel arasında Astsubay ve Uzman Jandarmalar da yer almaktadır.

Astsubay ve Uzman Jandarmalar, istihbarat, bomba imha, muhabere, trafik, olay yeri inceleme, kriminal, narkotik, asayiş, kaçakçılık, silah ruhsat, atlı ekip, motorize ekip, arama kurtarma ekibi, komando gibi alanlarda da branşlaşarak görev yapmaktadırlar.

Görevlerinin büyük bir kısmını aynı branşlarda görev yapan Astsubaylarla birlikte yerine getiren Uzman Jandarmaların ek göstergeleri, Astsubaylar hakkında dereceleri itibariyle geçerli olan ek göstergelerin 2/3’ü şeklinde belirlenmekte ve haklarında en yüksük 2200 ek gösterge uygulanmaktadır.

Aylık ücret ve özellikle de emeklilik hakları bakımından önemli bir unsur olan ek göstergenin, zor şartlarda görev ifa eden Uzman Jandarmalar için bir miktar artırılması, ilgili personelin özlük haklarında özellikle de emeklilerinde kısmen iyileştirme sağlayacak, moral motivasyonu olacaktır. Uzman Jandarmaların ek göstergeleri ve Kanun Teklifi ile öngörülen artış sonrası ek gösterge rakamları şöyle olacaktır.

 

Bu çerçevede Kanun Teklifi ile Uzman Jandarmalar hakkında dereceleri itibariyle Astsubaylar için belirlenmiş olan ek göstergelerin ¾’ünün uygulanması ve ek gösterge üst sınırlamasının kaldırılması öngörülmektedir. Ayrıca her unvandaki Astsubayların ek ödemeleri 20 puan artırılmakta, bu şekilde ağır çalışma şartları içinde görev yapan Astsubaylarımızın, maaşlarında bir miktar iyileştirme sağlanması amacıyla aşağıdaki Kanun Teklifini TBMM'ye sunmuştur.

    Yorumlar

Ülkemizin Yönetim Şekli Nasıl Olmalıdır?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV