08 Aralık 2016 Perşembe

Uzman Erbaşların Ek Göstergesinde Son Durum Nedir?

02 Aralık 2014 günü İstanbul Milletvekili Celal DİNÇER, “ Uzman Erbaş Kanununda Değişiklik yapılarak; Uzman Erbaşların uzman erbaşların 2200 ek gösterge rakamından yararlanmasını sağlamak üzere ek gösterge tablosunun birinci dereceyi de kapsar şekilde düzenlenmesi i” amacıyla TBMM’ye sunulan Kanun Teklifi görüşülmesi amacıyla 09 Aralık 2014 günü TBMM Plan ve Bütçe Komisyonuna gelmiştir.

18 Ocak 2016 Pazartesi 23:25
Bu haber 32352 kez okundu
Uzman Erbaşların Ek Göstergesinde Son Durum Nedir?
Uzman Erbaş Kanununda yapılan son değişiklikle ek gösterge verilmiş, ancak ekli cetvelde gerekli düzenleme yapılmadığı için yasada belirtilen üst limit olan 2200 ek gösterge rakamından hiçbir personel faydalanamamıştır.

3269 sayılı Kanunun 16. Maddesinde Uzman Erbaşlara dereceleri itibariyle Astsubaylar için belirlenmiş olan ek göstergelerin 2/3’ü uygulanır hükmü yer almakta olup, bunlara uygulanacak ek gösterge rakamı 2200’ü geçemez denmektedir. 2200 Ek Gösterge rakamı 1. Derecedeki bir Astsubayın 3600 olan Ek Göstergesinin 2/3’üne tekabül etmektedir. Uzman Erbaşın 2200 Ek Göstergeye ulaşabilmesi için 3. Dereceye kadar düzenlenen aylık gösterge tablosunun birinci dereceyi de kapsar şekilde düzenlenmesi gerekmektedir. Çünkü kanuna ekli tabloda, uzman Erbaşlar için, giriş dereceleri ve ilerleyebilecekleri en üst derece belirtilmiş, Uzman Erbaşların ilerleyebilecekleri en üst derece 3. Derece olarak tarif edilmiştir. Bu nedenle, kanunda 2200 Ek Gösterge olarak belirtilmiş hak, yine aynı kanuna ekli tablo ile kısıtlanmıştır. Teklif ile, Uzman Erbaşların aylık gösterge tablosunun 1. Dereceyi de kapsar şekilde düzenlenerek, yasadaki çelişkinin ve bu nedenle yaşanan mağduriyetin giderilmesi hedeflenmektedir.” Gerekçelerini sunmak suretiyle aşağıdaki Kanun Teklifini TBMM’ye sunmuştur.    Yorumlar

Ülkemizin Yönetim Şekli Nasıl Olmalıdır?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV