04 Aralık 2016 Pazar

Uzman Çavuşlara Zati Tabanca Verilmemesi TBMM'de Konuşulmuş!

2 Mart 2016 günü Isparta Milletvekli Nuri OKUTAN; “ TSK’da görevlendirilen sözleşmeli personelin sorunlarını ve Uzman Çavuşlara zati tabanca verilmemesini” TBMM’de İçişleri Bakanlığı bütçe görüşmelerinde dile getirmiştir. Uzman Çavuşlar ne zaman zati tabanca alacak? Uzman Çavuşlar zati tabanca TBMM son durum nedir? Uzman Çavuşlar'a zati tabanca verilecek mi?

25 Nisan 2016 Pazartesi 11:18
Bu haber 7494 kez okundu
Uzman Çavuşlara Zati Tabanca Verilmemesi TBMM'de Konuşulmuş!
Isparta Milletvekili Nuri OKUTAN; “Yine, benden sonraki konuşmacımız, meslektaşım muhtemelen değinecek emniyet ve jandarmayla ilgili ama jandarmayla ilgili bir hususu burada belirtmek istiyorum: Güvenlikte, bu sözleşmeli personele, uzman çavuşlara ağırlık verilir oldu. Güvenliğin mühim bir iş olduğunu ve sözleşmeli personelle çözme yoluna gitmenin doğru bir iş olmadığını ben şahsen düşünüyorum. Bu, mümkün mertebe kurumla daha ciddi bağlarla bağlı kalabilecek, belki doğrudan kadrolu personel şeklinde çalıştırılabilecek bir noktaya gelinmeli.

Bir başka husus içimin yandığı, bilhassa bu uzman çavuşlarımızın zati silahları yok. Geçen, Van'da ve değişik yerlerde, belki de çocuklarımızın silahı olmadığı için terör örgütü mensupları geldiler, bankada, çarşıda çocuklarımızı katlettiler. Belki yanlarında silahları olsaydı onlar da bir karşılık verirlerdi diye düşünüyorum.” Şeklinde açıklamalarda bulunmuştur.

    Yorumlar

Ülkemizin Yönetim Şekli Nasıl Olmalıdır?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV