03 Aralık 2016 Cumartesi

Üniversitelerde Görev Yapan Uzman, Çevirici ve Planlayıcı Maaşlarına Zam Var mı?

23 Ekim 2014 günü Gaziantep Milletvekili E. Semih YALÇIN “Üniversitelerde görev yapan uzmanlar, öğretim planlayıcıları ve çeviricilerin maşlarına zam yapılmaması “ ile ilgili olarak Milli Eğitim Bakanı Nabi AVCI’nın yanıtlaması amacıyla aşağıdaki Yazılı Soru Öneresini TBMM’ne sunmuştur.

01 Ocak 2016 Cuma 12:10
Bu haber 1423 kez okundu
Üniversitelerde Görev Yapan Uzman, Çevirici ve Planlayıcı Maaşlarına Zam Var mı?
Akademisyen maaşlarındaki iyileştirmeyi öngören yasa tasarısı geçtiğimiz günlerde TBMM’ye sunulmuştur. Ancak bu yasa tasarısında Öğretim Yardımcıları olarak adlandırılan araştırma görevlileri, uzmanlar, çeviriciler ve eğitim öğretim planlayıcılarından, araştırma görevlileri bu düzenlemeden yararlanılırken, uzmanlar, öğretim planlayıcıları ve çeviriciler yararlanamamaktadır. Oysaki Başbakan Ahmet DAVUTOĞLU Kurban Bayramında yaptığı açıklamada tüm akademisyenlere çeşitli oranlarda zam yapılacağını söylemişti. Geçtiğimiz yıllarda yapılan uzmanların maaşlarındaki iyileştirmelerde yine üniversitedeki uzmanlar hariç tutulmuştur.

Bu bilgiler ışığında;

1. Akademisyen maaşlarında öngörülen iyileştirmelerden uzmanlar ve diğer öğretim yardımcıları neden ayrı tutulmaktadır?

2. Akademisyen maaşlarında artış yapılırken diğer akademik uzman kadrosundaki kamu görevlilerinin de maaşlarında artış yapılmasının ne gibi sakıncaları vardır?

3. Önceki yıllarda yapılan uzman maaş artışlarından da mahrum bırakılan üniversitedeki uzmanlarımızın ikinci keredir uğradıkları bu mağduriyeti gidermek için ne yapmayı düşünüyorsunuz?

4. Akademisyenlerle birlikte öğretim yardımcıları olarak adlandırılan uzmanlar, çeviriciler ve öğretim planlayıcılarının da maaşlarında artış yapmayı düşünüyor musunuz?
 

    Yorumlar

Ülkemizin Yönetim Şekli Nasıl Olmalıdır?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV