09 Aralık 2016 Cuma

Üniversite Mezunu İşsizlerin Sorunları TBMM'de Görüşüldü!

Üniversite mezunu işsizlerin sorunları TBMM’de dile getirildi. Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer 20 Ekim 2016 günü , ülkemizde bulunan üniversite mezunu işsizleri, atanamayan öğretmenlerin yanında, atanamayan arkeolog, atanamayan çevre mühendisleri, atanamayan kimya mühendislerinin sorunlarını TBMM’de dile getirmiştir.

20 Ekim 2016 Perşembe 21:10
Bu haber 259 kez okundu
Üniversite Mezunu İşsizlerin Sorunları TBMM'de Görüşüldü!

Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer; Sayın Başkan, işsizlik ülkemizde giderek artmaktadır. Özellikle üniversite mezunu işsizlerin arasında da işsizlik oranı yükselmektedir. Çalışma Bakanlığına yönelttiğim soruda aldığım yanıtta ülkemizde 2016 yılı Temmuz sonu itibarıyla Türkiye İş Kurumuna kayıtlı işsizlerden 190.813'ü ön lisans, 238.896'sı lisans, 7.422'si yüksek lisans ve 350'si de doktor olmak üzere toplam 437.481 kişinin İŞKUR'da üniversite mezunu olarak iş beklediği anlaşılıyor. 2016 yılında Kamu Personel Seçme Sınavı'na giren lisans düzeyinde de 1 milyon 231 bin 479 kişi bulunuyor.

Binlerce atanamayan öğretmenin yanında arkeolog, çevre, kimya mühendisi gibi farklı branşlarda işsizlerden yoğun talepler gelmektedir. Liyakate dayalı, hakkaniyet ve adalet temelli Kamu Personel Seçme Sınavları yapılmalı ve üniversite mezunlarının işe girmesiyle ilgili sorunların aşılması yönünde çalışmalara yönelinmelidir.” Şeklinde konuşma yapmıştır.

    Yorumlar

Ülkemizin Yönetim Şekli Nasıl Olmalıdır?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV