02 Aralık 2016 Cuma

TSK'dan Ayrılan Personel Cezaevlerine Mi Alınacak?

22 Haziran 2016 günü TBMM’de sürdürülen TSK Personel Kanunu Değişikliği görüşmeleri esnasında Uşak Milletvekili Özkan YALIM tarafından; “Belediyelere geçiş yapmak isteyen TSK Personelinin durumu, TSK’dan ayrılan Uzmanlar Cezaevlerine alınacak mı? TSK’dan ayrılan personel hangi kurumlara geçecek?” sorularını MSB Fikri IŞIK’a sormuştur

22 Haziran 2016 Çarşamba 22:57
Bu haber 8508 kez okundu
TSK'dan Ayrılan Personel Cezaevlerine Mi Alınacak?
Uşak Milletvekili Özkan YALIM; “Sayın Bakan, sorum size: Sayın Bakan, şu anda sözleşmeli uzman çavuşlar, uzmanlar var, bununla birlikte daha rütbeli olan astsubaylar, hatta teğmenler, hatta beni arayanların arasında binbaşı bile oldu. Bu rütbeli askerlerimizin hepsi de belediyelere geçiş yapmak istiyorlar. Bu geçişleri engellemek ve azaltmak adına şu anda yeni tasarladığınız yeni kadro oluşumu var. Cezaevlerinin dış güvenliğini sağlamak amacıyla 12.700 personel alımı olduğunu biliyoruz. Bu 12.700 personelin en azından yüzde 50'sini bu geçiş yapmak isteyen komutanlara kadro olarak verirseniz en azından bu geçişlerin durdurulabileceği kanaatindeyim.

MBS Fikri IŞIK;”Değerli arkadaşlar, bu uzman, uzman çavuş ve diğer Türk Silahlı Kuvvetlerinde belirli bir süre görev yapıp da daha sonra belediyelere geçiş yapmak isteyen personelle ilgili konu biliyorsunuz, belediyelerin ihtiyacı nispetinde bunlardan faydalanıyorlar.

Uşak Milletvekili Özkan YALIM; Yarısı geçmek istiyor Sayın Bakanım.

MSB Fikri IŞIK; Evet. Ama bu noktada sizin bu teklifinizi ben Adalet Bakanımıza ileteceğim. Yani cezaevlerine alınacak personel ki bu noktada faydalanabilir mi? Bunu Adalet Bakanımızla görüşürüz kendisine özellikle iletirim.

    Yorumlar

Ülkemizin Yönetim Şekli Nasıl Olmalıdır?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV