04 Aralık 2016 Pazar

Tıbbi Sekreterlerin Sorunları Çözülecek Mi?

27 Kasım 2014 günü Erzincan Milletvekili Muharrem IŞIK ve Milletvekili arkadaşları tarafından “Tıbbi Sekreterlerin Kadro sorunu, Tıbbi Sekreterlerin düşük ücret almaları, Tıbbi Sekreterlerin meslek tanımı ve iş güvencesinden yoksunluk “ sorunlarının araştırılması amacıyla TBMM’ye Meclis Araştırma Önergesi sunmuşlardır.

01 Ocak 2016 Cuma 12:10
Bu haber 849 kez okundu
Tıbbi Sekreterlerin Sorunları Çözülecek Mi?
Sağlık sektöründe eğitimin önemli bir yeri vardır. Sağlık sektörü deneyimsizlik, eğitimsizlik ve hata kabul etmez. Sağlık sektörü insanların en çok ihtiyaç duyduğu ve boş verilmeye gelmeyecek alanlardan birisidir ve titiz çalışmalar sonucu seçilen kişilerin bu alanlarda çalıştırılması gereklidir. Sağlık sistemimize, artık herkes her işi yapar, eğitime veya diplomaya gerek yok mantığı yerleştirilerek, taşeron eliyle sağlıkta ehil olmayan kişilerin çalıştırılması yaygınlaştırılmıştır. Bu durum sağlık sistemimizde büyük yaralar açmaktadır. Son yıllarda sağlıktaki şiddet olaylarının artmasının bir nedeni de eğitimsiz kişilerin görevleri olmadıkları halde o işlerde çalıştırılmalarıdır.

Tıbbi sekreterler, hastaneler, Halk Sağlığı Müdürlükleri, Toplum Sağlık merkezleri gibi iş alanı geniş olmasına rağmen atanamamaktadırlar. Kadro sorunu, düşük ücret, meslek tanımı ve iş güvencesinden yoksunluk gibi birçok sorunla mücadele eden Tibbi Sekreterlik mezunlarının ve çözümlerinin araştırılması amacıyla Meclis Araştırma Önergesi sunmuşlardır.

    Yorumlar

Ülkemizin Yönetim Şekli Nasıl Olmalıdır?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV