11 Aralık 2016 Pazar

Teknik Eğitim Fakültesi Mezunlarının Sorunları TBMM'ye Taşındı!

12 Aralık 2014 günü Kütahya Milletvekili Alim IŞIK; “Teknik Eğitim Fakültesi mezunlarının sorunları, Teknik Eğitim Fakültesi mezunlarından iş sahibi olamayanların durumu, Teknik Eğitim Fakültesi mezunlarının atama sorunları, 2014 KPSS atamalarında Teknik Eğitim Fakültesi mezunlarına verilecek kadrolarla ilgili olarak” Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk ÇELİK’in yanıtlaması amacıyla TBMM’ye aşağıdaki Yazılı Soru Önergesini sunmuştur.

01 Ocak 2016 Cuma 12:10
Bu haber 1609 kez okundu
Teknik Eğitim Fakültesi Mezunlarının Sorunları TBMM'ye Taşındı!
Halen ülkemizde Teknik Eğitim Fakültesi mezunu olup da herhangi bir iş sahibi olmayan vatandaşlarımızın sayıları ne kadardır?
Ülkemizde işsiz Teknik Eğitim Fakültesi mezunlarının sayalarının giderek arttığı iddiaları doğru mudur? Doğru ise bunun sebepleri nelerdir? Bu konuda Bakanlığınızca yapılan bir çalışma var mıdır?
2010-2014 döneminde kamu kurum ve kuruluşlarına atamaları yapılan personel içerisinde Teknik Eğitim Fakültesi mezunlarının toplam sayıları ve atama yıllarına göre dağılımları nasıl olmuştur?
Anılan dönemde Teknik Eğitim Fakültesi mezunları için yeterli sayıda kontenjan ayrılmadığı iddiaları doğru mudur? Doğru ise bunun gerekçeleri nelerdir?
Bakanlığınızca KPSS-2014 sonuçlarına göre yapılacak personel alımlarında Teknik Eğitim Fakültesi mezunları için hangi dönemlerde toplam kaç kontenjan ayrılması düşünülmektedir?
Bakanlığınızın anılan konuya ilişkin görüşü ve 2014-2015 yıllara atama programı nasıldır?

    Yorumlar

Ülkemizin Yönetim Şekli Nasıl Olmalıdır?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV