04 Aralık 2016 Pazar

Taşerona Kadronun Ne Zaman Verileceği TBMM'de Soruldu!

4/b’li, 4/c’li ve taşeron işçilere kadronun ne zaman verileceği 17 Kasım 2016 günü Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer tarafından TBMM’de dile getirilmiştir. Taşeron işçinin kadro sorunu ne zaman çözülecek?

27 Kasım 2016 Pazar 14:13
Bu haber 5708 kez okundu
Taşerona Kadronun Ne Zaman Verileceği TBMM'de Soruldu!

Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer; “ Emekçiler için "4/B", "4/C" ve "taşeron" ifadeleri sorunların adı durumuna gelmiştir. Hükûmet işçi, çiftçi, esnaf sorunlarında sözler vermekte ancak uygulamada sorunları çözülmemektedir. Taşeronlara Başbakan Davutoğlu'ndan üç ay sözü verilmesinden sonra üçe katlanan sürede hâlâ taşeron sorunu çözümlenmemiştir. Taşerona kadronun ne zaman olacağı kesin tarih verilerek açıklanmalıdır.

Ayrıca, eşit işe eşit haklar bir an önce verilmelidir. İş güvenliğinden, sendika hakkından, düzenli ücretten mahrum kesimlerin mağduriyeti artık sonlandırılmalıdır.

Cumhuriyet Halk Partisi emek büroları emekçilerin sorunlarının çözümleri için illerde çalışmalarını sürdürmektedir. Emek en yüce değerdir. Cumhuriyet Halk Partisi işçi, köylü, esnaf, emekli, engelli ve çiftçilerimizin sorunlarında yanlarındadır ve bu sorunların takipçisi olmaya devam edecektir.” Şeklinde açıklama yaparak 4/b’li, 4/c’li ve taşeron işçilerin sorunlarını TBMM’de dile getirmiştir.

    Yorumlar

Ülkemizin Yönetim Şekli Nasıl Olmalıdır?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV