11 Aralık 2016 Pazar

Sağlık Çalışanlarının Döner Sermayeleri Emekliliğe Yansıtılacak Mı?

16 Ekim 2014 günü Manisa Milletvekili Sakine ÖZ; “ Sağlık Alanında Çalışan Personelin, sözleşmeli personelin kadroya alınması, sağlık personeline de yemek ücretinin ödenmesi, sağlık çalışanlarının indirimli ulaşımdan yararlanması, Sağlık çalışanlarının görev yaptığı yere göre giyeceği kıyafet için yapılan maddi yardım yapılması, Tıbbi Sekreter unvanının Sağlık Memuru unvanı olarak değiştirilmesi ve Sağlık çalışanlarının döner sermayeden aldığı ek ödemelerin emekliliklerine yansıtılması ve yıpranma payı ödenmesi “ konularının Sağlık Bakanı Mehmet MÜEZZİNOĞLU tarafından yanıtlanması amacıyla aşağıdaki Yazılı Soru Önergesini TBMM’ye sunmuştur.

01 Ocak 2016 Cuma 12:10
Bu haber 575 kez okundu
Sağlık Çalışanlarının Döner Sermayeleri Emekliliğe Yansıtılacak Mı?
 Ülkemizin farklı kentlerinde görev yapmakta olan Halk Sağlığı Müdürlüklerine bağlı sağlık çalışanları, sorunlarını tarafımla paylaşmakta, ücrette adalet, çalışma koşullarında iyileştirme ve yaşam standartlarında kaliteye dönük düzenlemeleri talep etmektedir.

Buna göre;
1.       Sağlık çalışanlarının sözleşmeli, dış kadro vb. biçimlerdeki istihdamının aşılarak, tüm sözleşmeli personelin kadroya alınması yönünde bir çalışmanız olacak mıdır?
2.       Halk Sağlığı Müdürlüğü, Sağlık Müdürlüğü ve Toplum Sağlığı Merkezlerinde çalışan sağlık personeline de yemek ücretinin ödenmesi ya da yemeğin bu personele ücretsiz sunulması yönünde bir çalışmanız olacak mıdır?
3.       Tüm sağlık çalışanlarına iş yerine ulaşım yardımı yapılacak mıdır? Görev yerlerine toplu taşıma ile ulaşan sağlık çalışanlarının indirimli ulaşımdan yararlanması yönünde bir çalışmanız olacak mıdır?
4.       Sağlık çalışanlarının görev yaptığı yere göre giyeceği kıyafet için yapılan maddi yardımın ilgili  mevzuatı gözden geçirilerek, Sağlık ve Halk Sağlık Müdürlüklerinde görevli çalışanlara yapılacak giyim yardımlarının iyileştirilmesi için çalışma yapılacak mıdır?
5.       Tıbbi Sekreter unvanının Sağlık Memuru unvanı olarak değiştirilmesi yönünde bir çalışmanız var mıdır?
6.       Sağlık çalışanlarının döner sermayeden aldığı ek ödemelerin emekliliklerine yansıtılması ve yıpranma payı ödenmesi yönünde bir çalışmanız olacak mıdır?

    Yorumlar

Ülkemizin Yönetim Şekli Nasıl Olmalıdır?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV