04 Aralık 2016 Pazar

Öğretmen Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliği Taslağındaki Rotasyon Düzenlemesi!

31 Ekim 2014 günü İzmir Milletvekili Rahmi Aşkın TÜRELİ; “ Öğretmen Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliği” taslağında yer alan ROTASYON DÜZENLEMESİ ile ilgili olarak Milli Eğitim Bakanı Nabi AVCI tarafından yanıtlanması amacıyla TBMM’ne Yazılı Soru Önergesi sunmuştur. Öğretmen Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliği Taslağı Yaşanan Sorunlar! Öğretmen Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliğinde Neler Değişti! Öğretmen Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliği Taslağı Ne Zaman Yürürlüğe girecek?

01 Ocak 2016 Cuma 12:10
Bu haber 927 kez okundu
Öğretmen Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliği Taslağındaki Rotasyon Düzenlemesi!
 Milli Eğitim Bakanlığı tarafından milyonlarca veliyi ve 776.117 öğretmeni ilgilendiren “ Öğretmen Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliği “ taslağı kamuoyu ile paylaşılmıştır. Taslakta özellikle rotasyonla ilgili düzenlemenin yer alması eğitim camiasında tedirginliğe yol açmıştır. Halihazırda 4+4+4 sistemi ve okul dönüşümleri nedeniyle pek çok öğretmen zorunlu bir rotasyona tabi tutulurken, şimdi de yönetmelikte getirilecek olan rotasyon düzenlemesi değişikliği söz konusu durumu içinden çıkılmaz bir hale getirilecektir.

Bu bilgiler ışığında;

1. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından hazırlanan “ Öğretmen Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliği” ne niçin ihtiyaç duyulmaktadır? Söz konusu rotasyondan nasıl bir yarar sağlanması amaçlanmaktadır?

2. Eğitimle ilgili meslek kuruluşlarından, sendikalardan, sivil toplum örgütlerinden, dernek ve vakıflardan gelen öneriler nelerdir?

3. Yukarıda anılan kuruluşlarından gelen öneriler Bakanlığınızca dikkate alınacak mıdır?

    Yorumlar

Ülkemizin Yönetim Şekli Nasıl Olmalıdır?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV