11 Aralık 2016 Pazar

MEB'de Yapılan Sınavdaki İlginç Tablo TBMM'ye Taşındı!

05 Kasım 2014 günü Zonguldak Milletvekili Ali İhsan KÖKTÜRK; “ Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde yapılan sınavla ilgili olarak” Milli Eğitim Bakanı Nabi AVCI’nın yanıtlaması amacıyla aşağıdaki Yazılı Soru Önergesini TBMM’ne sunmuştur.

01 Ocak 2016 Cuma 12:10
Bu haber 601 kez okundu
MEB'de Yapılan Sınavdaki İlginç Tablo TBMM'ye Taşındı!
 Sonuçları liste olarak ilan etme cesareti gösteren illerden sağlıklı sonuçlarına ulaştığımız Amasya, Antalya. Bolu ,Bursa, Çanakkale, Çankırı, Gümüşhane, Hatay, Isparta, Mersin, Karaman, Kars, Kastamonu, Kırıkkale, Kırşehir, Kilis, Konya, Kütahya, Nevşehir, Samsun, Sinop, Tokat, Uşak ve Zonguldak’da ilan edilen sonuçlara göre;

Mülakat sınavından 70 ve üzerinde puan alanların % 83,67’si hükümet yanlısı tutumuyla tanınan Eğitim Bir Sen üyesidir.

Buna göre;

1.       Tabloya ve oranlara bakıldığında, mülakat sınavının objektif kriterlere ve adil olarak gerçekleştirildiğini söyleyebilmek olanaklı mıdır?

2.       Bu tabloya göre Türkiye’nin en iyi, en zeki idarecileri Eğitim Bir Sen de mi toplanmıştır?

3.       Mülakat sınav sonuçlarının yukarıdaki tablodaki gibi çıkmasında, emir ve talimatınız veya yönlendirmeniz olmuş mudur?

4.       Şayet herhangi bir yönlendirme veya talimatınız söz konusu olmamışsa, mülakata katılan çok sayıda eğitimcinin “ Sınavın hemen öncesinde sözlü sınavın kayda alınması taleplerinin kabul edilmediğini, EK-2 puan sıralamasında bölgesinde en önde olmasına rağmen düşük puan verilerek hakkının çiğnendiğini, objektif bir ölçme-değerlendirme yapılmadığını” belirterek sonuçlara itiraz ettiği göz ününde tutarak, bu konuda adli ve idari soruşturma açtırmayı düşünüyor musunuz?

5.       Çıkan değerlendirme sonuçlarından vicdanen rahatsızlık duyuyor musunuz?

    Yorumlar

Ülkemizin Yönetim Şekli Nasıl Olmalıdır?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV