03 Aralık 2016 Cumartesi

İkinci Öğretim Öğrencilerine Harç Ne Zaman Kalkacak?

16 Ekim 2014 günü Muğla Milletvekili Ömer Süha ALDAN; “ İkinınci Öğretim Öğrencilerinin Üniversite Harçlarının Ne Zaman Kaldırılacağı” ile ilgili olarak Milli Eğitim Bakanı Nabi AVCI’nın yanıtlaması amacıyla TBMM’ye aşağıdaki Yazılı Soru Önergesini vermiştir.

01 Ocak 2016 Cuma 12:10
Bu haber 539 kez okundu
İkinci Öğretim Öğrencilerine Harç Ne Zaman Kalkacak?
2011-2012 öğretim yılından itibaren, üniversite öğrenim harçları kaldırılırken ikinci öğretim öğrencileri bu haktan muaf tutulmuştur.
Özellikle dar gelirli öğrencilerin ve çalışmak zorunda kalanların tercih ettiği ikinci öğretimdeki harçların yüksekliği hem öğrencileri hem de aileleri zor durumda bırakmaktadır. Bu yıl ikinci öğretim için harç ücretleri, dönem itibariyle, en düşük 770 TL, en yüksek 4,268 TL’dir. Bu ücretin özellikle de dar gelirli ailelerce ödenmesi güçtür.
Bu bağlamda;
1.       Öğrenim kredisinden yararlanamayan ikinci öğretim öğrencileri için öğrenim harcını kaldırmaya veya ödenebilir makul bir seviyeye çekmeyi düşünüyor musunuz?
   Çalıştığı için ikinci öğretimde okuyan öğrenciler, çalıştıkları için öğrenim kredisinden de yararlanamıyorlar. Bu da öğrencileri okumak ya da çalışmak yönünde tercih yapmaya zorlamaktadır. Bu haksızlığı gidermek amacıyla, maddi imkanları iyi olmayan çalışan öğrencilerin de öğrenim kredilerinden yararlanmasının yolunu açmayı düşünüyor musunuz? 

    Yorumlar

Ülkemizin Yönetim Şekli Nasıl Olmalıdır?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV