09 Aralık 2016 Cuma

Gıda Mühendislerinin İstihdam Sorunları İçin TBMM'ye Önerge Verildi!

02 Ekim 2014 günü Kütahya Milletvekili Alim IŞIK; “ Gıda Mühendislerinin (GM) istihdam sorunlarının çözümüne yönelik Bakanlığınız çalışmalarıyla ilgili olarak” Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk ÇELİK’in yanıtlaması amacıyla aşağıdaki Yazılı Soru önergesini TBMM’ne sunmuştur.

01 Ocak 2016 Cuma 12:10
Bu haber 684 kez okundu
Gıda Mühendislerinin İstihdam Sorunları İçin TBMM'ye Önerge Verildi!
 Vekil IŞIK’ın vermiş olduğu Yazılı Soru Önergesine göre;

-          Halen ülkemizde GM olup da herhangi bir iş sahibi olamayan vatandaşlarımızın sayıları nedir?

 

-          Ülkemizde işsiz GM sayılarının son dönemde giderek arttığı iddiaları doğru mudur? Doğru ise bu artışın sebepleri nelerdir? Bu konuda Bakanlığınızca yapılan bir çalışma var mıdır?

 

 

-          2010-2014 döneminde kamu kurum ve kuruluşlarında toplam kaç GM ataması yapılmıştır? Anılan dönemde ataması yapılan GM sayılarının toplam personel içindeki  paylarının yıllara göre değişimi nasıl olmuştur? Bu oranlar Bakanlığınızca yeterli görülmekte midir?

 

-          Anılan dönemde kamu kurum ve kuruluşlarına personel alımında GM için yeterli kontenjan ayrılmadığı iddiaları doğru mudur? Doğru ise bunun gerekçeleri nelerdir?

 

-          KPSS-2014 sonuçlarına göre yapılacak personel alımlarında GM için hangi dönemlerde kaç kontenjan ayrılması düşünülmektedir?

 

-          Bakanlığınızın anılan konuya ilişkin görüşü ve 2014-2015 yılları atama programı nasıldır?” sorularının  Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk ÇELİK tarafından yanıtlanması amacıyla TBMM’ne Yazılı Soru Önergesi vermiştir.

    Yorumlar

Ülkemizin Yönetim Şekli Nasıl Olmalıdır?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV