11 Aralık 2016 Pazar

EYT Sorunu TBMM'de Bir Kez Daha Dile Getirildi!

04 Mayıs 2016 günü İstanbul Milletvekili Didem ENGİN; “ EYT platformu temsilcilerinin TBMM’yi ziyaret ettiklerini, EYT mağduriyetini dile getirdiklerini, yapılan yasal düzenlemeyle çok sayıda vatandaşımızın mağdur olduğunu, bütün partilerin bir araya gelerek EYT sorununu çözmeleri gerektiğini” TBMM’de yaptığı konuşmada dile getirmiştir.

04 Mayıs 2016 Çarşamba 22:56
Bu haber 1119 kez okundu
EYT Sorunu TBMM'de Bir Kez Daha Dile Getirildi!
İstanbul Milletvekili Didem ENGİN; “Dün emeklilikte yaşa takılanlar platformu temsilcileri Meclisi ziyaret ettiler, milletvekilleriyle görüştüler, basın açıklaması yaptılar ve mağduriyetlerini dile getirmeye çalıştılar. Ben daha önceki Meclis konuşmalarımda da bu konuya değinmiştim ama ne yazık ki Hükûmet tarafında bu konunun çözümü için somut bir adım göremiyoruz.

Yaş şartı olmaksınız prim günü ve sigortalılık süresiyle emekli olabilecekken yapılan bir yasal düzenlemeyle yaş şartı getirildi ve çok sayıda vatandaşımız mağdur oldu. İşverenin yaşlı bulup iş vermediği, devletin ise genç bulup emeklilik imkânı sağlamadığı bu vatandaşlarımızın sorunlarını çözebilmeliyiz. Cumhuriyet Halk Partisinin bu konuda kanun teklifi var. Bütün Hükûmete ve bütün partilere buradan çağrı yapmak istiyorum: Bir araya gelip hep birlikte bu sorunu çözebilmeliyiz.” Şeklinde konuşma yapmıştır.

Anahtar Kelimeler: Eyt TbmmEyt Son Durum

    Yorumlar

Ülkemizin Yönetim Şekli Nasıl Olmalıdır?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV