08 Aralık 2016 Perşembe

Engellilere Yönelik Hizmetlere Mali Yardım İçin Kanun Teklifi!

11 Kasım 2014 günü Hatay Milletvekili Şefik ÇİRKİN; “Kamu yararına çalışan dernek statüsüne haiz derneklerden en az 3 yıl süresince bu statüde faaliyet gösterenlerin kira giderleri Aile Sosyal Politikalar Bakanlığının bütçesine konacak ödenekten karşılanması” amacıyla TBMM’ne aşağıdaki gerekçeleri sunmak suretiyle Kanun Teklifi sunmuştur.

01 Ocak 2016 Cuma 12:10
Bu haber 918 kez okundu
Engellilere Yönelik Hizmetlere Mali Yardım İçin Kanun Teklifi!
 Ülkemizde engellilerin etkin olarak katılmalarının sağlanabilmesi için engellilere yönelik hizmetler kapsamlı olarak geliştirilmelidir. Engelliler sağlık durumuyla olsun çevre, fiziksel ve toplumsal koşulların etkileşimi sonucu ortaya çıkan durum olarak tanımlanmıştır.
Ülkemizde engelli deneklerin ihtiyaçlarını karşılayacak kurumsal yapı oluşturulmamıştır.
Engellilerin toplumsal yaşama etkin olarak katılabilmeleri için yapılması gereken adımların başında engelli maaşlarının artırılması, alt yapı hizmetlerinin engellilere yönelik düzenlenmesi gerekmektedir.
Engellilerin ulaşım, kamu hizmetlerine girme, kamu hizmetlerinden yararlanma, sağlık, istihdam ve barınma yerleri gibi acil düzenlemeler yapılmalıdır.
Engelli vatandaşlarımızın maaşlarının iyileştirilmesi ve dernek kiralarının devlet tarafından ödenmesi için gereken yasal düzenlemenin acil yapılması.    Yorumlar

Ülkemizin Yönetim Şekli Nasıl Olmalıdır?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV