04 Aralık 2016 Pazar

Emekliye Banka Promosyonu TBMM'de Bir Kez Daha Dile Getirildi!

Emekli promosyanları ne olacak? Emekliler promosyon alabilecek mi? Emeklilere promosyon verilmesi ile ilgili konu TBMM’de dile getirilmiştir. İzmir Milletvekili Musa Çam 26 Ekim 2016 günü TBMM’de emeklilerin banka promosyonunu ne zaman alacaklarını sormuştur.

27 Ekim 2016 Perşembe 09:33
Bu haber 195 kez okundu
Emekliye Banka Promosyonu TBMM'de Bir Kez Daha Dile Getirildi!

İzmir Milletvekili Musa Çam TBMM’de Emeklilere Banka promosyonu virelmesi ile ilgili olarak TBMM’de; “11 milyon 800 bin emekli Parlamentodan bekliyor, diyor ki: "Bizim promosyonumuz ne olacak?" Ne olacak?

Şimdi, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanımız Sayın Müezzinoğlu burada, Sayın Maliye Bakanımız, paranın başındaki bakanımız da burada. Bu kadar cimri davranmanıza gerek yok. 11 milyon 800 bin insan diyor ki: "Ya insanca bir intibak yasası yapın, bizi bu sefalet ücretinden kurtarın veya Parlamentoda siz nasıl hemen promosyonu Türkiye Büyük Millet Meclisi bankayla anlaşıyor promosyonları kapıyorsunuz, o zaman Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı da 11 milyon 800 bin emeklinin BAĞ-KUR, SSK, emekli sandığı…" Tarımdaki emekli vatandaş da bekliyor, diyor ki: "Ben de promosyonumu isterim. 2017 yılına girerken benim hak ettiğim bu promosyonu da bu ülkenin Hükûmeti, devleti bana ödesin. Nasıl milletvekili aldıysa ben de bunu istiyorum." Şimdi, iki sayın bakanımız buradasınız.

Ben de 11 milyon 800 bin emekli vatandaşımız adına burada sizlere söylüyorum, diyorum ki: Gittiğimiz kahvede, tarlada, bahçede, sokakta, banka kuyruklarında, pazarda insanlar bizi yakalıyorlar.

Size ulaşamıyorlar, size ulaşamıyorlar Sayın Bakan, bize ulaşıyorlar.Gittiğimiz her yerde -koruma yok, bir şey yok, sizin koruma ordunuzla beraber vatandaş size ulaşamıyor- bize ulaşıyor, "Promosyonumuz ne olacak?" Biz de buradan soruyoruz, "11 milyon 800 bin emeklinin promosyonu ne olacak?" diyoruz.” şeklinde  açıklama yapmıştır.

    Yorumlar

Ülkemizin Yönetim Şekli Nasıl Olmalıdır?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV