03 Aralık 2016 Cumartesi

Emeklilere İkramiye Verilmesi İçin Kanun Teklifi Verildi!

08 Ocak 2015 günü İzmir Milletvekili Musa ÇAM; “ Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanununda Değişiklik yapılarak, emeklilerimize yılda altı ay ikramiye ödenmesini hedefleyerek, emeklilerimizin mağduriyetlerini sınırlı da olsa azaltmak amacıyla” aşağıdaki gerekçeleri sunmak suretiyle TBMM’ye Kanun Teklifi sunmuştur.

01 Ocak 2016 Cuma 12:10
Bu haber 788 kez okundu
Emeklilere İkramiye Verilmesi İçin Kanun Teklifi Verildi!
Emeklilerimiz yaşamı boyunca çalışan, üreten, alın teri döken, bu ülkeye vergi veren, prim ödeyen ve bu çabanın ve emeğin karşılığını emekli olduğunda hak ettiği biçimiyle alması gereken yurttaşlarımızdır. Emeklilerimizin maddi koşullarının iyileştirilmesi ve yaşamlarının kolaylaştırıcı düzenlemelerin uygulamaya konulması anayasal güvence altına alınmış olan sosyal devlet ilkesinin bir gereğidir.

Emeklilerin hükümetin sıklıkla iddia ettiği biçimde sürekli büyüyen Türkiye’nin büyümesinden ve milli gelir artışından pay alması ve bu amaçla ilgili yasanın hayata geçirilmesi günümüz koşullarında bir zorunluluk arz etmektedir.

Aileleri birleştiren ve çoğu kez etraflarında yaşayan aile bireylerine katkı vererek ekonomik canlanmaya da katkı veren emekli aylıkları şu anki haliyle insanca yaşama olanağı sağlamaktan uzaktır. Emekli aylıklarının mümkün olan en kısa sürede ve en yüksek miktarda arttırılması ve asgari temel ihtiyaçlara yetecek seviyeye çıkarılması gerekmektedir. Bu nedenle kanun teklifi ile öngörüldüğü biçimde, yeterli olmasa da, yılda altı ay birer maaş ikramiye ödenmesi emeklilerimizi bir nebze de olsa rahatlatacaktır.

Bu kanun teklifi, emeklilerimize yılda altı ay ikramiye ödenmesini hedefleyerek, emeklilerimizin mağduriyetlerini sınırlı da olsa azaltmak amacıyla hazırlanmıştır.    Yorumlar

Ülkemizin Yönetim Şekli Nasıl Olmalıdır?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV