04 Aralık 2016 Pazar

Emeklilere Banka Promosyonu ve Emekli Aylıkları TBMM'de Konuşuldu!

Konya Milletvekili Mustafa Kalaycı; Emeklilere banka promosyonunun ne zaman verileceği, emekli aylıklarının yetersiz olduğu, emeklilerin gelecekten umutsuz bir hayat sürdürdükleri, emekli aylıkları arasındaki eşitsizlikler, emeklilere yapılan zam vaatlerini 16 Kasım 2016 günü TBMM’de dile getirmiştir.

16 Kasım 2016 Çarşamba 19:34
Bu haber 431 kez okundu
Emeklilere Banka Promosyonu ve Emekli Aylıkları TBMM'de Konuşuldu!
Konya Milletvekili Mustafa Kalaycı; “Ülkemizde emekliler mutlu değildir ve gelecekten umutsuz bir hayat sürdürmektedir. Emekli aylıkları yetmemektedir. Zaten elektrik, gaz ve su faturaları ile sağlık kesintileri emekli aylığının önemli bir kısmını alıp götürmektedir. Emekliler aldığı aylıkla kendi giderlerini karşılayamazken bir de işsiz çocuğuna bakmak durumunda kalmışlardır.

Hükûmet emeklilere verdiği sözleri tutmamaktadır. Herkes banka promosyonu alırken emekliler sekiz yıldır üvey evlat muamelesi görmektedir. Önceki Başbakan Sayın Davutoğlu, 21 Ekim 2015 tarihinde emeklilerin huzurunda "Bankalarla anlaşmalar yapıyoruz. Emeklilerimiz böylece yılda en az 300 lira promosyon almaya başlayacaklar." demişti. Peş peşe değişen Çalışma Bakanları da hep umut vermiş ama emekliler bugüne kadar ancak hava almışlardır. Sayın Müezzinoğlu önce "Emeklilere promosyon taahhüdümüz yok." demiş, sonra da çalışmalara devam ettiklerini belirterek "Promosyon konusunda isterseniz bir ay kadar konuşmayalım." demiştir. Hükûmet emeklilere promosyon verilmesini bir tür sağlayamamıştır.

Emekli aylıkları arasındaki eşitsizlikler de giderilmemiştir. Emeklilerden en fazla aldığımız şikâyet, aylığının neden düşük olduğudur. "Filancadan daha çok hizmetim var, daha fazla prim ödedim, aylığım onunkinden neden az?" diye haklı olarak soruyorlar. "Hükûmet 100 lira zam sözü verdi ama kimisi 10 lira kimisi 20 lira zam aldım." diyorlar.” Şeklinde konuşma yaparak emeklilerin sorunlarını TBMM’de dile getirmiştir.

    Yorumlar

Ülkemizin Yönetim Şekli Nasıl Olmalıdır?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV