09 Aralık 2016 Cuma

Emekli Aylıklarındaki Eşitsizlik ve Hesaplama Sistemi Değişecek Mi?

20 Ekim 2014 günü Balıkesir Milletvekili Ahmet Duran BULUT; “ Emekli Maaşlarında Düzenleme Yapılıp Yapılmayacağı, Emekli Maaşları Arasındaki Farkın Giderilip Giderilmeyeceği, Emeklilere Banka Promosyonu Verilip Verilmeyeceği, Emekli Aylıklarını Düşüren Hesapla Sisteminin Değişip Değişmeyeceği “ Maliye Bakanı Mehmet ŞİMŞEK’in yanıtlaması amacıyla TBMM’ne aşağıdaki Yazılı Soru Önergesini sunmuştur.

01 Ocak 2016 Cuma 12:10
Bu haber 1016 kez okundu
Emekli Aylıklarındaki Eşitsizlik ve Hesaplama Sistemi Değişecek Mi?

Ülkemizde yaklaşık olarak 5 milyon 681 bin 663 SSK emeklisi, 1 milyon 781 bin 206 Bağ-Kur emeklisi, 1 milyon 821 bin 357 Emekli Sandığı Emeklisi bulunmaktadır.

Emeklilerimiz düşüm maaşlar sebebiyle sıkıntı yaşamaktadırlar. Emekli aylıklarında eşitsizlerin bulunması da diğer önemli sorun olarak karşımıza çıkmaktadır. Özellikle 5510 sayılı Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanunu ile emekli aylıklarını düşüren hesaplama sisteminin değiştirilmesi gerekmektedir. Emeklilerimiz banka promosyonundan da faydalanamamaktadırlar.

1. Emeklilerimizin maaşlarında ne zaman düzeltme yapılacaktır?

2. Emeklilerimizin maaşları arasındaki farkın giderilmesi konusunda Bakanlık olarak yapılan bir çalışmanız bulunmakta mıdır?

3. Emeklilerimize banka promosyonu verilmesi konusunda çalışmalarınız var mıdır?

4. Emekli aylıklarını düşüren hesaplama sisteminin değiştirilmesi konusunda Bakanlık olarak bir çalışmakta yapmakta mısınız?
 

    Yorumlar

Ülkemizin Yönetim Şekli Nasıl Olmalıdır?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV