04 Aralık 2016 Pazar

Çalışma Bakanı Taşeron İşçilere Biraz Daha Sabır Dedi!

12 Ekim 2016 günü Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer tarafından Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu’na taşeron işçilerin ne zaman kadroya geçirileceği, 4/c’lilerin statüleri ile ilgili düzenlemenin ne zaman yapılacağını sormuştur.

12 Ekim 2016 Çarşamba 22:08
Bu haber 1372 kez okundu
Çalışma Bakanı Taşeron İşçilere Biraz Daha Sabır Dedi!

Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer; “ Sayın Bakanım, öncelikle teşekkür ediyorum. Şimdi, kamuoyunda sürekli gündemde olan bir konu. Biraz evvel teknik olarak geçildi ama bu taşeron işçilerin kadroya alınmasıyla ilgili verilen bir söz vardı, hâlâ bu yaşama geçmedi ve aradan geçen üç aylık süreden bir üç ay süre daha geçti. Bu konuda bir net bilgi verirseniz. Ne zaman geçerler? Bununla ilgili çalışmalar ne aşamada?

İkincisi, 4/C'lilerin statüleriyle ilgili düzenlemenin ne zaman yapılacağı konusunda net bir yanıt ve emeklilikte yaşa takılanlar. Bunlarla ilgili bir çalışma olacak mı, olmayacak mı? Çünkü sürekli bir umut var. Umutla bekleyiş sürüyor. Bu üç konuda net olarak yanıt verirseniz memnun olacağım.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu cevaben; “Her üç konuda da net cevabım: Biraz sabır.” şeklinde yanıtlamıştır.

    Yorumlar

Ülkemizin Yönetim Şekli Nasıl Olmalıdır?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV