08 Aralık 2016 Perşembe

AVM'de Çalışan Personelin Sorunları TBMM'ye Soruldu!

11 Aralık 2014 günü Trabzon Milletvekili M.Volkan CANALİOĞLU ve arkadaşları tarafından; " Alışveriş Merkezlerinde (AVM'lerde) çalışan vatandaşlarımızın sorunlarının araştırılması ve alınacak tedbirlerin belirlenmesi amacıyla" aşağıdaki gerekçeleri sunmak suretiyle TBMM'ye Meclis Araştırma Önergesi sunmuşlardır.

01 Ocak 2016 Cuma 12:10
Bu haber 1029 kez okundu
AVM'de Çalışan Personelin Sorunları TBMM'ye Soruldu!
Alışveriş Merkezleri (AVM'ler), insan kaynakları yönünden eğitim düzeyi giderek yükselen personel istihdam kapısı olmuştur. Ancak; her yeni istihdam alanı, emek hakları yönünden İş Kanunu ve ilgili mevzuatla işçilere tanınmış olan hakların uygulanmasında, yeterli gelişimi gösterememesinden ötürü AVM çalışanlarının sorunları giderek büyümektedir.

AVM'de personel olmanını; çalışma saatlare ile haftalık izin günleri ile haftalık aylık ücretlerinin mimimum seviyede olması ile "modern kölelik"'ten pek bir farkı kalmamıştır.

Esnek çalışma sistemine göre faaliyet yürüten süpermarket, mağaza ve dükkan çalışanları, İş Yasası'nın gerektirdiği çalışma süre ve saatlerinin aşan ve bazen de keyfi olarak düzenlenen çalışma saatleri ile çalışanların, işten çıkarılma ve işsiz kalma olasılığının her zaman var olduğu çalışma koşullarında, düşük ücretli, sağlıksız ve güvencesiz koşullarda çalışmak zorunda kaldıklarını görmekteyiz.
Alışveriş Merkezlerinde 'AVM'lerde) çalışan vatandaşlarımızın sorunlarının araştırılması ve alınacak tedbirlerin belirlenmesi amacı ile kurulmasını talep ettiğimiz Meclis Araştırma Komisyonu çalışmaları ile Alışveriş Merkezleri çalışanlarımızın sorunlarını giderebilecemizi düşünmekteyiz.

    Yorumlar

Ülkemizin Yönetim Şekli Nasıl Olmalıdır?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV