04 Aralık 2016 Pazar

Asgari Ücret Ekim Ayında Düşecek Denildi!

14 Haziran 2016 günü İstanbul Milletvekili Didem Engin TBMM’de; asgari ücretin Ekim 2016 itibariyle bir üst vergi denetimine geçilmesi ve bireysel emeklilik sistemine geçilerek çalışanlardan 100 TL kesilmesi nedeniyle düşeceğini açıklamıştır.

14 Haziran 2016 Salı 19:04
Bu haber 739 kez okundu
Asgari Ücret Ekim Ayında Düşecek Denildi!
İstanbul Milletvekili Didem ENGİN  TBMM’de yaptığı konuşmada; “ 7 Haziran seçimlerinde Cumhuriyet Halk Partisi "Asgari ücret yükseltilmeli." demişti ve bu vaadi 1 Kasım seçimlerinde AKP tarafından örnek alınmıştı.

Seçim sonrasında AKP Hükûmeti asgari ücreti 1.300 liraya yükseltti, fakat yükü asgari ücretliye ve işverene yükledi. Örneğin asgari geçim indirimi 1.300 liraya dâhil edildi, ayrıca ekim ayından itibaren bir üst vergi dilimine geçiş sebebiyle asgari ücretli çalışanlar daha fazla vergi vermeye başlayacaklar. Bunlar yetmiyormuş gibi, 45 yaş altındaki her çalışan için zorunlu bireysel emeklilik sistemi başlatılıyor ve asgari ücretli çalışanlardan bile her ay otomatik olarak 100 TL alınacak. Yani, asgari ücret ekim ayında, asgari geçim indirimi hariç, 1.007 liraya düşecek. Hükûmet dar gelirli vatandaşlarımızın cebine göz dikmekten vazgeçmeli ve adil bir vergi sistemi için çalışmalı.”  şeklinde konuşma yapmıştır.

Anahtar Kelimeler: Asgari ücret Son Haber

    Yorumlar

Ülkemizin Yönetim Şekli Nasıl Olmalıdır?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV