06 Aralık 2016 Salı

Aile Avukatlığı İle İlgili TBMM'ye Önerge Verildi!

03 Kasım 2014 günü Ankara Milletvekili Zühal TOPÇU; “Aile Avukatlığı Nedir? Aile Avukatlığının Sayısı! Aile Avukatlığı Merkezleri! Aile Avukatlığı Son Durumu! Aile Avukatlığı Merkezleri! “ Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İSLAM tarafından yanıtlanması amacıyla TBMM’ne Yazılı Soru Önergesi sunmuştur.

01 Ocak 2016 Cuma 12:10
Bu haber 606 kez okundu
Aile Avukatlığı İle İlgili TBMM'ye Önerge Verildi!
 
Sağlık Ocaklarında uygulamaya başlatılan Aile Hekimliğine benzer bir uygulamanın Aile Avukatlığı alanında da hizmete sunulacağı konusunda 2 yıl öncesine kadar basında çeşitli haberler çıkmış, belli yerlerde pilot uygulamalar Belediyeler nezdinde başlatılmıştır. Bu Proje ile ilgili olarak;

1. Son 2 yılda açılan pilot Aile Avukatlığı Merkezlerinin sayısı ve illere, beldelere göre dağılımı nasıldır?

2. Aile Avukatlığı Merkezleri hangi hükümlerle kayıt altına alınmış ve hangi yönetmelik ile görev ve yetkileri tanımlanmıştır?

3. Söz konusu pilot merkezlerin belirlenmesinde cinsiyet, yaş, boşanma oranları vb. hangi kriterler esas alınmıştır?

4. 2 yıldan beri gelinen noktayı ele aldığımızda, ilgili merkezlerin belirlenen hedeflerine ilişkin ne gibi somut çalışmaları olmuştur? Beklene verim alınabilmiş midir?

5. Mevcut çalışma ve projeler sonrasında elde edilen sonuçların veyahut gelinen son durumun raporlanması Bakanlığınızca incelenmiş ve kamuoyuyla etkin bir farkındalık yaratmak adına paylaşılmış mıdır?

6. Aile Avukatlığı Merkezlerine ilişkin hangi gerekçelerle şimdiye kadar yazılı ve görsel basında hiçbir kamu spotu yayınlanmamıştır?

    Yorumlar

Ülkemizin Yönetim Şekli Nasıl Olmalıdır?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV