09 Aralık 2016 Cuma

2002 Öncesi Araçların Para ve Vergi Cezalarının Affı İçin Yasa Teklifi!

04 Mayıs 2016 günü Kırklareli Milletvekili Vecdi GÜNDOĞDU; “model yılı 2000 veya daha eski araçlardan hurdaya çıkarılan araçların veya mevcut olmayan veya herhangi bir nedenle motorlu taşıt vasfını kaybetmiş olup model yılı 2002 ve daha eski olan taşıtların 31/12/2016 tarihine kadar tahakkuk etmiş ve ödenmemiş olan motorlu taşıtlar vergisi ile bu vergiye ilişkin gecikme zammı, gecikme faizi, vergi cezaları ve idari para cezalarının terkin edilmesi” amacıyla TBMM’ye sunmuş olduğu Kanun Teklifi TBMM Plan ve Bütçe Komisyonuna gelmiştir.

04 Mayıs 2016 Çarşamba 22:36
Bu haber 514 kez okundu
2002 Öncesi Araçların Para ve Vergi Cezalarının Affı İçin Yasa Teklifi!
Kırklareli Milletvekili Vecdi GÜNDOĞDU; “Hurda ve eski araçların ekonomiye kazanımını sağlamak için düzenlenen 58358 sayılı Kanun 2009 yılından bu yana yürürlükte olup ilerleyen zamanlarda değişikliğe uğramıştır.

Vatandaşların ve şoför esnafının eski araçlarla ilgili sıkıntılarının giderilmesi, eski kullanılmayan ve kullanılması sakıncalı araçların trafikten uzaklaştırılması amacıyla ve ilgili araçların birikmiş her türlü motorlu taşıtlar vergisi, vergi cezaları, idari para cezalarının affedilmesi amacı ile değişiklik ihtiyacı bulunmaktadır. “ gerekçelerini sunmak suretiyle TBMM’ye sunmuş olduğu Kanun Teklifi  TBMM Plan ve Bütçe Komisyonuna gelmiştir.

    Yorumlar

Ülkemizin Yönetim Şekli Nasıl Olmalıdır?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV