09 Aralık 2016 Cuma

Uçak Biletlerinde Ucuzluk Bekleniyor!!!

Havayolu şirketlerinden uçak biletlerinde ucuzluk yapılacağı haberleri geldi. Petrol ve mazot fiyatlarında görülen düşüşün bilet fiyatlarınada yansıyacağı bildirildi.Yalnız uçak biletlerinde yapılacak indirimlerin hemen değil birkaç ay sonra yapılacağı açıklandı.

13 Kasım 2014 Perşembe 10:56
Bu haber 779 kez okundu
Uçak Biletlerinde Ucuzluk Bekleniyor!!!
 Havayolu yolcularına müjdeli haber geldi.Petrol ve motorin fiyatlarının düşmesi  uçak biletlerinide ucuzlatacak.Ham petrol fiyatlarının 110 dolardan 80 dolara gerilemesi uçak yolcu biletlerinde de indirime sebep oldu.
Yakıt fiyatlarındaki yüzde 10'luk düşüş 1 saatlik uçuşta maliyetleri koltuk başına 3 dolar azaltıyor. Atlas Jet Havayolları Yönetim Kurulu Başkanı Murat Ersoy, bu hesaptan yola çıkarak bilet fiyatında 9 dolar (yaklaşık 20 lira) indirime gideceklerini belirtti.Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı'nın verilerine göre geçen yıl 150 milyon yolcu taşıyan havayollarının bilet fiyatında yaklaşık 1.3 milyar dolar (3 milyar lira) indirime gidilecek.

Bilet fiyatlarındaki yüzde 10'luk düşüşün yolcu sayısını yüzde 5 artıracağı düşünülüyor.Yetkililer ,uçak biletlerindeki indirimin yolculara yansıması için birkaç ayın geçmesi gerektiğini belirttiler.

Özel bir havayolu şirketi sahibi Ali Sabancı, “Petrol fiyatları hızla geriliyor. Ancak bunun uçak biletlerine yansıması birkaç ayı bulacaktır” dedi. CNBC-e'ye konuşan Sabancı, bunun gerekçesini ise şöyle açıkladı: “Nasıl petrol hızla yükseldiğinde fiyatlar bir anda yükselmiyorsa, düşüşlerin de yansıması biraz zaman alacaktır.”

Anahtar Kelimeler: UçakBiletlerindeUcuzluk

    Yorumlar

Ülkemizin Yönetim Şekli Nasıl Olmalıdır?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV