04 Aralık 2016 Pazar

Sınırda Terörist Yakalandı!!!

Suriye'den yasadışı yollarla Türkiye'ye giriş yapmak isteyen 5 terörist yakalandı.Teröristlerden 1'i Şanlıurfa-Ceylanpınar'da 4'ü ise Suruç'da yakalandı.

23 Ekim 2014 Perşembe 15:57
Bu haber 327 kez okundu
Sınırda Terörist Yakalandı!!!
Genelkumay Başkanlığının resmi internet sitesinden sınırda 5 teröristin yakalandığı açıklaması yapıldı.Suriye'den yasadışı olarak Türkiye'ye giriş yapmaya çalışırken yakandılar. Yakalanan 5 teröristten  açıklamaya göre;1 bölücü örgüt mensubu Şanlıurfa'nın Ceylanpınar ilçesinde,Suruç'ta ise bölücü terör örgütüne mensup 4 kişi Suriye'den yasa dışı olarak Türkiye'ye giriş yaparken yakalandı. Konuya ilişkin adli tahkikat başlatıldı.

TSK'nın günlük faaliyetlerine ilişkin yer alan açıklamaya göre ise Hava Kuvvetleri Komutanlığı, 6 F-16 ile Ege'de eğitim uçuşu icra etti. Bu uçuşlar esnasında Yunanistan'a ait 2 F-16 uçağı tarafından, Türkiye'ye ait 2 F-16 uçağına, saat 13.09'da, 5 deniz mili geriden, Midilli batısında, 5 dakika süre ile radar kilidi muhafaza edilerek ve bin feet teşhis mesafesinden daha fazla yaklaşılarak tacizde bulunuldu. Türkiye'ye ait 4, F-4E uçağına da 13.03-13.19 saatleri arasında değişik sektörlerden yerden havaya füze ikazı ile tacizde bulunuldu.

Anahtar Kelimeler: SınırTsk

    Yorumlar

Ülkemizin Yönetim Şekli Nasıl Olmalıdır?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV