06 Aralık 2016 Salı

Kaza Tespit Tutanağı İçin Yeni Dönem

Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezince geliştirilen yeni sistem ile kaza tespit tutanağı artık cep telefonları üzerinden gerçekleştirilecek.

02 Ekim 2014 Perşembe 16:56
Bu haber 1505 kez okundu
Kaza Tespit Tutanağı İçin Yeni Dönem
 

Kaza tespit tutanağında yeni bir sisteme geçiliyor.Buna göre ;artık kaza tespit tutanakları akıllı telefonlar üzerinden doldurulacak.Sistem,Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezince geliştirildi.
 Sisteme göre; sürücüler uygulamayla kaza tespit tutanaklarını kağıt form ve kaleme ihtiyaç duymaksızın akıllı telefonlar aracılığıyla doldurabilecek. Sürücüler için birçok avantaja sahip tutanağı doldurmak için taraflardan birinde akıllı telefon bulunması yeterli olacak. 

Araç plakası ve T.C. kimlik numarası ile birçok bilgiyi otomatik dolduran uygulama, bu sayede kullanıcılara hızlı ve kolay kaza bilgisi giriş imkanı sağlıyor. 

Hatalı tutanak girişini ortadan kaldıran uygulama, sigorta şirketlerinin poliçe bilgilerine hızlı erişimi, kazaya neden olan alanların hızlı ve kesin tespiti, kaza tutanağının anında sigorta şirketlerine iletilmesi gibi avantajlar sunuyor. 

Ayrıca uygulama, coğrafi kod bazlı kaza istatistiklerinin oluşturulması ve sigorta sektörünün en büyük sorunlarından suistimallerin azaltılması konusunda da büyük katkı sağlayacak. 

Ayrıca, dünyada ilk özelliği taşıyan mobil kaza tespit tutanağıyla kazaların sebebiyet verdiği trafik yoğunluğunun büyük ölçüde azaltılması bekleniyor.

Anahtar Kelimeler: Kaza Tespit Tutanağı

    Yorumlar

Ülkemizin Yönetim Şekli Nasıl Olmalıdır?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV