08 Aralık 2016 Perşembe

Eski Jitem'ci Arif Doğan Vefat Etti!!

Eekli albay Arif Doğan vefat etti.

17 Ekim 2014 Cuma 13:09
Bu haber 394 kez okundu
Eski Jitem'ci Arif Doğan Vefat Etti!!
 JİTEM ve Kont-Hizbul'u ben kurdum diyerek bir dönem adından sıkça söz ettiren emekli albay Arif Doğan vefat etti.Peki Arif Doğan kimdir?


Hatay-Kırıkhan'da 1945 yılında doğan  Arif Doğan, liseye kadar eğitimini Kırıkhan'da gördü. Liseyi Antakya'da okuyan Arif Doğan, İstanbul 
Üniversitesi Hukuk Fakültesi'ni kazandı.Arif Doğan, Hukuk okuduğu sırada karar değiştirerek Harp Okulu'na katıldı ve 1967'de Asteğmen rütbesiyle bu okuldan mezun oldu. 1968'de Teğmenliğe yükseldikten sonra 1971 yılında Trabzon Gizli İstihbarat Amirliğinde göreve başladı. 1983 yılında Jandarma Genel Komutanlığı'nda görev aldığı sırada Jandarma İstihbarat Grup Komutanlığı'nı kuran ve bu birime 8 yıl başkanlık eden Arif Doğan, Albaylığa kadar yükseldi.

Emekliliğinden sonra 1998 yılında DYP çatısı altında seçimlere giren Doğan, milletvekili adayı olmasına karşın seçilemeyerek meclis dışında kaldı. 3 çocuk babası olan Arif Doğan, 14 Temmuz 2008'de Ergenekon Soruşturması kapsamında  gözaltına alındı ve İstanbul'a getirildi.Arif Doğan ciddi sağlık sorunları yaşıyordu.

Arif Doğan'ın depo olarak kullandığı söylenen evde ağır silahlar ve patlayıcılar bulunmuştu. Bu ve benzeri durumlardan ötürü 47 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırılan Arif Doğan, sağlık durumunun iyi olmaması sebebiyle, adli kontroller kapsamında tahliye olmuştu.

Anahtar Kelimeler: Arif Doğan

    Yorumlar

Ülkemizin Yönetim Şekli Nasıl Olmalıdır?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV