06 Aralık 2016 Salı

Zika Virüsü Nedir? Zika Vürüsü Hakkında Detaylar

Zika virüsü nedir? Zika virüsü nerede ortaya çıktı? Zika virüsü nasıl bulaşır? Zika virüsünden korunmanın yolları? Zika virüsünün belirtileri var mı? Zika virüsünün tedavisi var mı? Zika virüsü için önerilen bir ilaç var mı? Zika virüsü Avrupa'da görüldü mü?Zika virüsü ölümcül müdür?Zika virüsü hakkında detaylı bilgi...

05 Aralık 2016 Pazartesi 09:36
Bu haber 3247 kez okundu
Zika Virüsü Nedir? Zika Vürüsü Hakkında Detaylar
Sivrisineğin sokmasıyla bulaştığı belirtilen zika virüsünün doğmamış bebeklerin beyinlerinde küçülme ve hasar oluşturmak suretiyle ölümlerine neden olduğu, “aedes aeypti cinsi” sivrisineğin ısırması sonucunda bu hastalığın bulaştığı belirtilmiştir.

İlk olarak Afrika ülkesi Uganda’da 1947 yılında ortaya çıktığı belirtilen zika virüsünün ilk defa Brezilya’da rastlanması tüm dünyayı şok ettiği belirtilmiştir.

Hastalık için henüz bir tedavinin gerçekleştirilemediği, virüsün bulaştığı kişide belirtilerin yaklaşık bir hafta içinde ortaya çıktığı, virüse karşı geliştirilecek bir aşının ancak on yıl içinde geliştirilebileceği,

Zika virüsünü bulaşmaması için şu an itibariye yapılabilecek en iyi korunmanın sivrisineklerin ürediği durgun sulak alanların ilaçlanması olduğu ve uzun kolu kıyafetler giyinerek sivriseneklerden arındırılmış mekanlarda bulunmanın faydalı olacağı belirtilmektedir. 

    Yorumlar

Ülkemizin Yönetim Şekli Nasıl Olmalıdır?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV