09 Aralık 2016 Cuma

Pigmeler, Pigmeler Hakkında Detaylı Bilgi

Pigmeler, pigmeler nerelerde yaşar?Pigmeler kimlerdir?Pigmelerin yaşamları, pigmelerin boyları neden kısa olur?Pigmelerin yaşam şekilleri, pigmeler hakkında detaylı bilgi..

08 Aralık 2016 Perşembe 15:08
Bu haber 3121 kez okundu
Pigmeler, Pigmeler Hakkında Detaylı Bilgi
 Pigmeler, genellikle Orta Afrika’da Papua Yeni Gine  ve Demokratik Kongo Cumhuriyetinde  yaşayan , boylarının kısalığı ile ünlü yerli  kabilesidir.Orta Afrika’dan Batı Pasifik’e kadar dağılmışlardır.

Pekçok Afrika pigmeleri  doğu, batı ve orta olarak sınıflandırılmışlardır.Doğu Belçika Kongo’sunun İturi ormanlarında yaşayanlar Doğu Pigmeleri,Fransız Ekvatoral Afrika’da ve Fransız Kamerun’unda yaşayanlar Batı Pigmeleri, Belçika Kongo’sunun kuzeyine dağılmış biçimde (Bongo kabilesi) yaşayanlar ise Orta Pigmeleri olarak sınıflandırılır.Afrika pigmeleri dışında , Hint okyanusunda Andamanese , Seylan’da Veddas ve Malaya , Sumatra ile Filipinlerde  de pigmeler yaşamaktadır.

Normal insanın büyümesi 20 yaşında durur.Pigmelerin büyümeleri  13 yaşında durduğu için boyları oldukça kısadır.Boyları 1,30m. İle 1,45m. Arasında değişir.Erkekleri, kadınlarından biraz daha uzundur.Derileri , sarı-kahverevgi tonları arasındadır.Yuvarlak kafa yapıları ,, geniş çeneleri, iri gözleri ve düz burunları vardır.Saçları koyu ve kıvırcıktır.Ömürleri de uzun değildir.Yapılan araştırmalarla kötü yaşam koşulları ve beslenme nedeniyle ömürlerinin kısa olduğuna ilişkin tezlerin pek çoğu çürütülmüştür.

Yaşamlarını avlanarak , yabani yiyecekler toplayarak  sürdürürler.Ormanlarda küçük gruplar halinde  yaşarlar.

Pigmeler gibi farklı anatomik ve fizyolojik özelliklere sahip insan ırklarının varlığı , insanların sözde maymunlardan türediği ve sürekli değişerek ve gelişerek bugünkü görünümlerini aldıkları iddaasındaki evrimi yerle bir etmektedir.

    Yorumlar

Ülkemizin Yönetim Şekli Nasıl Olmalıdır?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV