04 Aralık 2016 Pazar

Paleantropoloji, Paleantropoloji Nedir?Paleantropoloji Hakkında Detaylı Bilgi

Paleantropoloji, paleantropoloji nedir? Paleantropolojinin inceleme alanı, paleantropolojinin ortaya çıkardığı gerçekler, paleantropoloji hakkında detaylar...

28 Kasım 2016 Pazartesi 12:19
Bu haber 1877 kez okundu
Paleantropoloji, Paleantropoloji Nedir?Paleantropoloji Hakkında Detaylı Bilgi
 İnsanın kökenini inceleyen bilim dalıdır.Eski çağlarda yaşamış insanları inceleyen bu bilim dalı , bilgi edinmek için  diğer bilim dallarından da  faydalanır.Yararlandığı ana malzemeler, fosiller  ve insanların eski zamanlarda kullandıkları araç- gereçlerdir.Paleantropoloji ile uğraşan bilim adamlarına ‘’paleantropolog’’ denir.

En son elde edilen bulgular ve yapılan araştırmalar, uzun yıllardır gündemde tutulan  ilkel insan kavramının gerçekleri yansıtmadığını ortaya koymuştur.Sözde maymunlardan gelen  yarı maymun yarı insan , hırıltılar çıkartarak  anlaşmaya çalışan , vücudu tüylerle kaplı  ilkel insan kavramı hiçbir bilimsel bulguyla desteklenmemiştir.Elde edilen kalıntılar, insanların hep insan olarak varolduklarını , bundan çok uzun dönemler öncede insanca yaşadıklarını ortaya koymuştur.

Yapılan arkeolojik çalışmalara göre, bundan 700 bin yıl önce insanlar çok iyi inşa edilmiş gemilerle okyanusta yolculuk yapıyorlardı.Sözde ilkel mağara adamları olarak tanıtılmaya  çalışılan insanlar ise günümüzdeki ressamları aratmayacak bir yeteneğe  ve estetik anlayışına sahipti.80 bin yıl önce yaşamış olan  ve evrimciler tarafından maymun adam gibi gösterilmeye çalışılan Neandertal ırk ise  müzik aletleri yapan, giyim- kuşam  zevkine sahip , kızgın kumlarda biçimli sandaletlerle  gezen bir ırktı.

Özetle, bundan yüzbinlerce yıl önce tıpkı günümüzdeki gibi , insanlar evlerinde yaşıyor,  tarımla uğraşıyor,alışverişlerini yapıyor, yemeklerini yiyor,müzikle ilgilenip resim yapıyor,hastalıkları tedavi ediyor kısacası gündelik yaşamlarını sürdürüyorlardı.

    Yorumlar

Ülkemizin Yönetim Şekli Nasıl Olmalıdır?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV