06 Aralık 2016 Salı

Migren,Migren Hakkında Detaylı Bilgi

Migren, migrenin ortaya çıkışı, migren tedavisi var mıdır?,migren hakkında bilmek istedikleriniz.

05 Aralık 2016 Pazartesi 09:36
Bu haber 2242 kez okundu
Migren,Migren Hakkında Detaylı Bilgi
 Gelip geçici baş ağrısı olarak kendini gösteren hastalıktır.Migren,’’ yarım baş ağrısı’’ anlamına gelen Latince bir kelimedir.

Migrende ağrının şiddeti, kişiden kişiye değişir.En uzun bir gün, çoğunlukla da 3-5 saat sürer.Eğer ağrı şiddetli ise ,bulantı ve kusmada ağrıyla birlikte kendini gösterir.Genelde kusmadan sonra ağrıda bir azalma olur.Bu, migrene has bir durumdur.Başın bir tarafında başlayan ağrı her tarafa yayılır.Eğer kusmadan sonra ağrıda herhangi bir azalma yoksa ve her defasında ağrı başın aynı tarafında başlıyorsa ve yer değiştirmiyorsa bir hekime danışmakta fayda vardır.

Ağrı esnasında parlak ışık ve ses rahatsızlık verir.Bu yüzden karanlık ve sessiz bir ortamda dinlenme isteği olur.Migren hastaları, ağrının geleceğini hissederler.Bunun belirtileri, hafif bir ağrı, durgunluk hissi, parlak ışık çakmaları, yarım ve bulanık görme şeklindedir.Bunların arkasından asıl güçlü ağrı gelir.

Migren teşhisi mutlaka doktor tarafından konmalıdır.Haftada 2 defadan fazla başağrısı için ilaç kullanmak sakıncalıdır.Eğer ağrı kesicilersorumsuzca kullanılırsa diğer  organlarda kalıcı tahribatlar yaşanabilir.İçinde ‘’ergotamin’’bulunan ilaçları ayda bir kereden çok kullanmak sakıncalıdır.

    Yorumlar

Ülkemizin Yönetim Şekli Nasıl Olmalıdır?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV