04 Aralık 2016 Pazar

Martin Luther,Martin Luther Kimdir?Martin Luther Hakkında Detaylı Bilgi

Martin Luther ,Martin Luther kimdir?Martin Luther'in önemi nereden gelir? Martin Luther Yahudi miydi?Martin Luther hakkında bilmek istedikleriniz....

30 Kasım 2016 Çarşamba 21:08
Bu haber 2053 kez okundu
Martin Luther,Martin Luther Kimdir?Martin Luther Hakkında Detaylı Bilgi
 Protestanlık mezhebinin kurucusudur.Alman olan Martin Luther 1483-1546 yılları arasında yaşadı.Ortaçağ Katolik Kilisesinin faizini kesin olarak yasaklıyor olması, faiz sisteminin  çok fazla yayılmasına neden oluyordu.16. yy’da Avrupa’da doğan Protestanlık mezhebi , bu konuda çok farklı bir yaklaşım getirmiştir.Tarihte Yahudi aleyhtarı gibi gösterilen Martin Luther tarafından kurulan Protestanlık aksine gerek kaynağı  gerek kurucuları ve gerekse savunucuları açısından Yahudilerle yakından alakalıydı.Bu hareket Katolik Kilisesine karşı  başlatılmıştı.

Reform hareketleri ve Protestanlık ilk olarak Yahudiler tarafından desteklenmiş ve benimsenmiştir.Kilisenin etkisini zayıflatarak, hareket kabiliyetlerini artırmak isteyen Yahudiler, Protestanlığı  bu hedeflerinde kullanmışlardır.Protestanlık , uygulama yönünden Hristiyanlıktan çok Yahudiliğe yakın bir din haline gelmişti.Martin      Luther , reform hareketlerinin öncüsü ve Yahudilerin ‘’gizli Yahudi ‘’ olarak nitelendirdikleri bir kişiydi.Papaya isyan ettiği için aforoz edildi.

    Yorumlar

Ülkemizin Yönetim Şekli Nasıl Olmalıdır?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV