06 Aralık 2016 Salı

Lokman Hekim,Lokman Hekim Kimdir?Lokman Hekim Hakkında Bilgi

Lokman Hekim ,Lokman Hekim kimdir? Kur'anda Lokman Hekim,Lokman Hekim'in önemi nereden gelir?Lokman Hekim hakkında bilmek istedikleriniz....

05 Aralık 2016 Pazartesi 09:36
Bu haber 2189 kez okundu
 Lokman Hekim,Lokman Hekim Kimdir?Lokman Hekim Hakkında Bilgi
 Allah'ın veli kullarından ve peygamber olan  Hazreti Lokman . Hz.Davud'la aynı zamanda yaşamıştır.Lokman ismi Kuran'da geçmekte olup 31. surenin ismi Lokman'dır.
Hz.Lokman, Yüce Allah'ın ayetlerde , kendisine hikmet verdiğini bildirdiği üstün ahlaklı elçilerden biridir. Çeşitli rivayetlerden Hz. Lokman'ın uzun yaşadığına , Yemen meliki olduğuna , birçok hastalığın şifasını bilen bir hekim ve adaletle hükmeden bir hakim olduğuna dair bilgiler edinmekteyiz.Kuran'da ise Hz. Lokman ,kendisine hüküm hikmet ve büyük bir mülk verilmiş mübarek bir insan olarak anlatılmakta ve Allah'ın belirttiği sınırları koruyan , samimi bir müslüman olarak oğluna yaptığı tebliğ ile insanlara yol göstermektedir.
Kuran'da anlatılanlara göre;Hz. Lokman , Allah'ın peygamberlerine , seçkin halis kullarına verdiği derin anlayışa sahiptir.Hz.Lokman, Allah'tan kendisine hikmet bahşedilmiş, olayların iç yüzünü tanıyıp bilme, en isabetli kararları verip sözü söyleme , en doğru şekilde hareket etme yeteneğine ulaşmış bir kişidir.

    Yorumlar

Ülkemizin Yönetim Şekli Nasıl Olmalıdır?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV