09 Aralık 2016 Cuma

Kramp, Kramp Nedir?Kramp Hakkında Detaylı Bilgi!!!

Kramp, kramp nedir?Krampı oluşturan faktörler, kramp neden ortaya çıkar? Krampı meydana getiren etkenler,krampı önlemek için yapılacaklar, kramp hakkında detaylar...

08 Aralık 2016 Perşembe 15:08
Bu haber 2180 kez okundu
 Kramp, Kramp Nedir?Kramp Hakkında Detaylı Bilgi!!!
 Bir yada daha fazla kasta görülen ağrılı kasılmalara verilen isimdir.Genellikle ani başlar ve acı verir.Kramp oluşan organ gergin ve dokunmaya karşı duyarlıdır.Çoğunlukla ayak ve baldırda olur.Ağrı şiddeti ile kasın kasılma derecesi paraleldir.Kramp mekanizması tam olarak bilinmemekle birlikte , sinir ve kas zarlarının aşırı çalışması durumunda ortaya çıkmaktadır.

Omirilik ve motor sinirlere bağlı hastalıklarda , şeker, böbrek , kalp damar hastalıkları ve hamilelik gibi durumlarda kramplar sıklıkla ortaya çıkar.Bu nedenle ,şiddetli ve sürekli kramplar görüldüğünde doktora danışılması tavsiye edilir.

Aşırı sıvı ve sodyum kaybı, bulantı ve kusma gibi rahatsızlıklar, kuvvetli egzersiz, magnezyum , potasyum ve kalsiyum gibi minerallerin eksikliği kramp oluşturabilir.Kramp oluştuğunda etkilenen kası germek, yumuşak masaj,sıcak veya soğuk kompres kramptan kaynaklanan spazmı azaltıp kasları rahatlatabilir.Yaz aylarında bol su tüketimi , mineral takviyesi de krampları önlemede yardımcı olabilir.

    Yorumlar

Ülkemizin Yönetim Şekli Nasıl Olmalıdır?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV