09 Aralık 2016 Cuma

Asit Nedir? Asitler Hakkında Detaylı-Ayrıntılı Bilgi

Asit nedir? Asitler nasıl oluşur? Asitlerin tadı nasıldır? Asitler hangi besinlerde bulunurlar? Asitli su elektriği geçirir mi? Asitler turnusol kağıda döküldüklerinde hangi rengi verir? Asitler kaça ayrılır? İnorganik asitler nelerdir? Organik asitler nelerdir?

08 Aralık 2016 Perşembe 15:08
Bu haber 2442 kez okundu
Asit Nedir? Asitler Hakkında Detaylı-Ayrıntılı Bilgi
Su ile birleştiğinde hidrojen iyonları üreten hidrojen bileşimleridir. Çözeltinin asidik hale gelmesine sebep olan etmen hidrojen iyonlarıdır. Asitler besinlerin çoğunda bulunur farklı asitler farklı tatlar verir fakat temelde tatları ekşidir örneğin sitrik asid limona, asetik asit ise sirkeye tat verir asitler turnusol kağıdının üzerine döküldüğünde kırmızı renk verirler suda çözündüklerinde yön oluşturdukları için sulu çözeltileri elektrik akımını iletebilir.

Aktif metaller ile tepkimeye girer ve hidrojen gazını oluştururlar bazlarla birleşerek tuz ve suyun oluşmasına neden olurlar asitler organik ve inorganik olmak üzere ikiye ayrılır bitkiler ve hayvanlar organik asitleri üretir organik asitlerin çoğu zararsızdır. İnorganik asitler ise metal olmayan maddelerden ve minerallerden oluşan hidrojen klorür nitrik asit ve fosforik asit bunlara örnektir.

    Yorumlar

Ülkemizin Yönetim Şekli Nasıl Olmalıdır?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV