09 Aralık 2016 Cuma

Alzheimer Nedir? Alzheimer Detaylı-Ayrıntılı Bilgi

Alzheimer nedir? Alzheimer’in belirtileri nelerdir? Alzheimer hangi koşullarda sık görülür? Alzheimer kim tarafından bulunmuştur? Alzheimer’ın teşhisi nasıl yapılır? Alzheimer hastalığı hakkında detaylı bilgi.

08 Aralık 2016 Perşembe 15:08
Bu haber 1985 kez okundu
 Alzheimer Nedir?  Alzheimer Detaylı-Ayrıntılı Bilgi
Kronik bir beyin hastalığıdır insanın düşünce süreçlerinin darmadağın eder ve günlük yaşam aktivitelerini azaltır. Beynin düşünme hafıza ve dil bölümleri etkiler günümüzde hastalığın sebebi bilinmemekte ve şifası bulunamamaktadır. Alzheimer abi bu hastalığını tanımlayan doktor Alois Alzheimer’dan gelmektedir doktor Alzheimer 1906 yılında alışılmadık bir akıl hastalığından öldüğü düşünülen bir kadının beyin dokusundaki değişiklikleri inceleyerek bu hastalığı bulmuştur. Bellek kaybı günlük yaşamın gereksinimleri ile başa çıkabilme yeteneği de azalma algılamada toplumsal davranışların düzenlenmesinde ve duygusal tepkilerin kontrolünde bozulma karşılaşır.

Demans Alzheimer’ın en çok rastlanan bir türdür. Demanslı hastalarda düşünme hafıza yer ve zaman tayini mantık yürütme okuduğunu anlamama günlük basit işleri yapmak ve konuşma bozuklukları görülür. Alzheimer hastalığı bulaşıcı bir hastalık değildir beynin kullanımıyla ilgili değildir çünkü her meslek grubunda insanda görülebilir stres gibi faktörlerin hastalığın oluşumunda bir etkisi bulunmamaktadır Alzheimer teşhisi  bilmesini sağlayan bir test yoktur.

Anahtar Kelimeler: AlzheimerAlzheimer Nedir

    Yorumlar

Ülkemizin Yönetim Şekli Nasıl Olmalıdır?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV