06 Aralık 2016 Salı

Akalar Kimlerdir? Akalar Hakkında Detaylı ve Ayrıntılı Bilgi

Akalar Kimlerdir? Akalar ne zaman kurulmuşlardır? Akalar’ın hükümdarları kimlerdir? Akalar hangi coğrafya da yaşamışlardır? Akalar hangi tarihler arasında varlıklarını göstermişlerdir? Akalar hangi tarihte kimler tarafından yıkılmışlardır?

05 Aralık 2016 Pazartesi 09:36
Bu haber 2672 kez okundu
Akalar Kimlerdir? Akalar Hakkında Detaylı ve Ayrıntılı Bilgi
Milattan önce ikinci bin yılda Yunanistan’da yaşamış topluluktur. En eski Yunan kavimlerden olan Akalar, Akhalar,  Ahaylar ve Mikenler olarakta bilinmektedirler. Kuzeyden gelen Akalar Peloponnes’de Argolis bölgesine yerleştiler. Milattan önce 1600 -1400 yılları arasında en yüksek seviyelere ulaştılar Girit, sisam, Rodos, Kıbrıs ve Anadolu'ya kadar gelerek Çanakkale Boğazı'na sefer yapıp Troya'yı yıktılar ayrıca Miken adı verilen bir medeniyet meydana getirdiler. Ünlü Tryns ve Mykenai Şatoları, kuyu mezarları ve kuleleri bu medeniyete ait eserlerdir.

 Döneme ait mezarlar da ele geçirilen altın maskeler kaplar ve bunun silahlarda medeniyetin gelişmişlik düzeyini gösteren eserlerdir akalar Dorlar’ın kuzeyden yaptıkları saldırılar üzerine dağılmışlar bir kısmı da batı Anadolu'ya yerleşmişlerdir.

Anahtar Kelimeler: AkalarAka Devleti

    Yorumlar

Ülkemizin Yönetim Şekli Nasıl Olmalıdır?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV