07 Aralık 2016 Çarşamba

Aerosol nedir? Aerosol nasıl oluşur?

Aerosol nedir, aerosolden yapılan maddeler nelerdir? Aeroseller nerelerde bulunur? Aeroseller günümüzde nerelerde kullanılmaktadır?

05 Aralık 2016 Pazartesi 09:36
Bu haber 2236 kez okundu
 Aerosol nedir? Aerosol nasıl oluşur?

 Aerosol bir katının  veya bir sıvının gaz ortamı içerisinde dağılımıdır. Duman sis ve spreyler aerosole birer örnektir. Günümüzde aeroseller köpük veya jel şeklinde hazırlanmaktadır. Aeroseller itici gaz çözücü ve garson kabından oluşur . Aerosel sabı sprey kabı olarak da bilinmektedir. İçindeki sıvıyı bir sis veya köpük halinde saçmak amacıyla madeni 1 kutu veya plastik bir şişe biçiminde düşünülmüştür. Eskiden böcek ilaçlarının püskürtmek üzere geliştirilen aerosol kabı günümüzde çok çeşitli ürünler için de kullanabilmektedir. İtici gaz basınç altında tutulan sıvılaştırılmış gaz veya gazlar karışımıdır bu gazların kaynama noktası normal ısının altındadır.
Bu sebeple itici gaz karışımı atmosfer ile temas eder etmez hızla buharlaşır etken madde de saç ve cilt üzerinde kalır köpük beton öğretmenler için de prensip aynıdır itici gaz olarak kullanılan maddelerin inert kokusuz ve renksiz olmasını toksik ve yanıcı olmamasına dikkat edilir. Başlıca aeroseller oda deodorantları bakterisit ve insektisitler saç lakları ve traş kremleridir.

    Yorumlar

Ülkemizin Yönetim Şekli Nasıl Olmalıdır?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV