06 Aralık 2016 Salı

Yunanistan,Mısır ve Kıbrıs Rum Kesiminden Türkiye'ye Karşı İttifak!

Akdeniz’de süren enerji savaşları sonrasında Türkiye’nin Akdeniz’e araştırma gemisi Barbaros’u göndermesinin ardından Kuzey Kıbrıs Rum yönetiminin Avrupa birliği müzakerelerini ertelediğini açıklamasının ardından Mısır, Yunanistan ve Kıbrıs Rum Kesiminin bir araya geldikleri açıklandı.

08 Kasım 2014 Cumartesi 22:58
Bu haber 412 kez okundu
Yunanistan,Mısır ve Kıbrıs Rum Kesiminden Türkiye'ye Karşı İttifak!
Kıbrıs Cumhuriyeti'nin "Münhasır Ekonomik Bölge" ilan ettiği alandaki doğal gaz arama ve çıkarma faaliyetlerinin yasa dışı olduğu iddiasındaki Ankara, KKTC ile yaptığı anlaşmaya dayanarak misilleme amacıyla Kıbrıs açıklarında arama faaliyetleri başlatmıştı. Kriz, Ankara’nın sismik araştırma gemisi Barbaros’u Akdeniz’e göndermesinin ardından tırmanmış ve Kıbrıs yönetimi, müzakereleri askıya almıştı.
Üç ülke liderleri bugün Mısır’ın başkenti Kahire’de bir araya geldi. Her üç lider de başta enerji olmak üzere işbirliğini yoğunlaştırma yönünde irade belirtti. Üçlü daha önce ortak bir açıklamayla, Türkiye’yi Kıbrıs’ın egemenliğini hiçi sayma pahasına bölgede doğalgaz arama faaliyetleri yürütmeye son vermeye çağırmıştı.
Sisi, Türkiye ile arasında doğalgaz anlaşmazlığında Kıbrıs Cumhuriyeti’nden yana tavır almış, Samaras da önceki gün Ankara’nın tutumunu "provoke edici" diye tanımlayıp, Kıbrıs’ı taciz etmekten vazgeçmeye çağırmıştı.
Mısır’ın yanısıra İsrail de Türkiye’nin karşısında yer almıştı.

    Yorumlar

Ülkemizin Yönetim Şekli Nasıl Olmalıdır?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV