04 Aralık 2016 Pazar

Ulusal, Resmi Bayramlar , Atatürk Günleri ,Tarihi Günlerde Yapılan Tören Yönetmeliğinde Değişiklik Yapıldı!!!

Ulusal, Resmi Bayramlar , Atatürk Günleri ,Tarihi Günlerde Yapılan Tören Yönetmeliğinde Değişikliği.Ulusal, Resmi Bayramlar , Atatürk Günleri ,Tarihi Günlerde Yapılan Tören Yönetmeliğinde Değişikliğinin son hali.Ulusal, Resmi Bayramlar , Atatürk Günleri ,Tarihi Günlerde Yapılan Tören Yönetmeliğinde Değişikliğinin son hali Bakanlar Kurulunun aldığı karar ile Resmi Gazete'de yayımlandı.

28 Ekim 2016 Cuma 08:58
Bu haber 285 kez okundu
Ulusal, Resmi Bayramlar , Atatürk Günleri ,Tarihi Günlerde Yapılan Tören Yönetmeliğinde Değişiklik Yapıldı!!!
 Ulusal ve Resmi bayramlar , mahalli kurtuluş günleri ,Atatürk Günleri,  tarihi günlerde yapılacak tören ve kutlamalar yönetmeliğinde değişiklik.  Atatürk Günleri ,Ulusal ve resmi bayramlar, mahalli kurtuluş günleri tarihi ve günlerde yapılacak tören ve kutlamalar yönetmeliğinde  26 Ekim 2016 tarihinde alınan Bakanlar Kurulu kararı ile değişiklik yapılmıştır.Yapılan yönetmelik değişikliği Resmi Gazete’de yayımlanmıştır.Yapılan yönetmelik değişikliği şöyledir:

MADDE 1- 16/4/2012 tarihli ve 2012/3073 sayılı Bakanlar Kurulu kararı ile yürürlüğe konulan Ulusal ve Resmi Bayramlar ile mahalli kurtuluş günleri , Atatürk günleri  ve tarihi günlerde yapılacak tören ve kutlamalar yönetmeliğinin 2. Maddesinin 4. Fıkrasının b,c,ç bentlerinde yeralan ‘’garnizon komutanı’’ibareleri yürürlükten kaldırılmıştır.

MADDE 2-Aynı yönetmeliğin 3. Maddesinin 2. Fıkrasında yer alan ‘’garnizon komutanlığı’’ibaresi yürürlükten kaldırılmıştır.

MADDE 3-Aynı yönetmeliğin 4.maddesinin 2. Fıkrasının b bendinin 1 numaralı alt bendinde yer alan ‘’garnizon komutanı’’ve ‘’Türk Silahlı Kuvvetlerine ait çelenk onun sağına ‘’ ibareleri , 3 numaralı alt bendin de yer alan ‘’garnizon komutanı ve’’ ibaresi ile 5 numaralı alt bendinde yer alan ‘’garnizon komutanı ‘’ibaresi yürürlükten kaldırılmıştır.

MADDE 4-Aynı yönetmeliğin 7. Maddesinin 2. Fıkrasının b bendinin 1 numaralı alt bendinde yer alan ‘’garnizon komutanı’’ ve ‘’ Türk Silahlı Kuvvetlerine  ait çelenk onun sağına ‘’ ibareleri , 2.ve 3.  Alt bentlerinde yer alan ‘’garnizon komutanı’’ ibaresi yürürlükten kaldırılmıştır.

MADDE 5-Aynı yönetmeliğin eki 1 sayılı listenin 2numaralı sırasında yer alan ‘’garnizon komutanı’’ ve 8 numaralı sırasında yer alan ‘’garnizon komutanınca tespit edilecek’’ ibareleri yürürlükten kaldırılmıştır.

MADDE 6- Bu yönetmelik yayım tarihinde yürürlüğe girer.

MADDE 7-Bu yönetmelik hükümlerini Bakanlar Kurulu  yürütür.

    Yorumlar

Ülkemizin Yönetim Şekli Nasıl Olmalıdır?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV