08 Aralık 2016 Perşembe

Sarı Tozdan Son Dakika!!!

Geçtiğimiz cuma günü İstanbulda bulunan yabancı ülke konsolosluklarına gönderilen sarı toz ile ilgili valilik bir açıklama yaptı.Sarı tozun şarbon olmadığı belirtildi.Toza maruz kalan 25 konsolosluk görevlisi gözlem altına alınmışlardı.

27 Ekim 2014 Pazartesi 10:17
Bu haber 271 kez okundu
Sarı Tozdan Son Dakika!!!

Cuma günü  yabancı konsolosluklara içerisinde toz olan zarflar gönderilmişti.Bu tozların şarbon olma ihtimaline karşı konsolosluklarda çalışan 25 kişi karantinaya alınmıştı. Toz ile ilgili olarak valilik bir açıklama yaptı.Gönderilen sarı tozun şarbon olmadığı ortaya çıktı.

Geçtiğimiz cuma günü ABD Konsolosluğu başta olmak üzere bazı konsolosluklara zarf içerisinde sarı toz gönderilmişti. İstanbul Valiliği bugün de Macaristan Konsolosluğu'na benzer bir zarf içerisinde aynı tozdan gönderildiğini açıkladı.

Valilikten yapılan açıklamada:

"Bilindiği üzere 24 Ekim 2014 Cuma günü ilimizdeki bazı Başkonsolosluklara zarf içinden şüpheli toz gönderilmiş ve olayın haber alınması üzerine İstanbul AFAD KBRN Ekibi ve ilgili kurumlar tarafından gerekli müdahaleler yapılmıştır.

Bugün Macaristan Başkonsolosluğundan da aynı olayla ilgili bir ihbar alınmış ve toza bulaşan personel ve mekanın dekontaminasyonu için ilgili birimlerimiz olay mahalline sevk edilmişleridir.

Bahse konu ihbarda, 2 gündür Başkonsoloslukta personel bulunmadığı, bugün mesai başlangıcı ile birlikte gelen zarfları açtıkları anda bir zarfın içinden dökülen sarı tozla karşılaşıldığı beyan edilmiş olup bugünkü şüpheli zarfında 24 Ekim Cuma günü diğer Başkonsolosluklara gönderilen zarflarla aynı anda gönderildiği değerlendirilmektedir."

Anahtar Kelimeler: şarbonSarı Toz

    Yorumlar

Ülkemizin Yönetim Şekli Nasıl Olmalıdır?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV