04 Aralık 2016 Pazar

PKK'nın Şehit Ettiği Askerlerimizin Kimlikleri Belli Oldu!

25 Ekim 2014 günü Hakkari’den gelen şehit haberi tüm Türkiye’yi yasa boğdu. Hakkari’nin Yüksekova ilçesinde malzeme almak için geldikleri öğrenilen ve açık kimlik bilgileri olayın arkasında açılanan Uzman Çavuş Ramazan Gülle, Erbaş Yunus Yılmaz (Elazığ) ve Erbaş Ramazan Köse (İzmir)’in PKK/Kongra-Gel Örğüt üyesi oldukları açıklanan iki kişi tarafından haince arkalarından açılan ateşle şehit edildikleri açılandı.

25 Ekim 2014 Cumartesi 20:49
Bu haber 452 kez okundu
PKK'nın Şehit Ettiği Askerlerimizin Kimlikleri Belli Oldu!
 Olayın ardından yapılan açıklamalarda; güvenlik güçlerinin, saldırganları yakalamak için başlattığı çalışmalara devam ettikleri, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ERDOĞAN’ ın Yüksekova'da 3 askerin şehit edilmesi nedeniyle Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel'e telgraf göndererek Türk Silahlı Kuvvetlerine başsağlığı dileklerini ilettiği,
TBMM Başkanı Cemil Çicek, Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde 3 askerin şehit olması nedeniyle Genelkurmay Başkanı Necdet Özel'e taziye mesajı gönderdi.Çiçek'in mesajında, hain saldırıdan duyduğu üzüntüyü ifade ettiği bildirildi.
3 arkadaşımız hunharca şehit edilmiştir
İçişleri Bakanı Efkan Ala, Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde uğradıkları silahlı saldırıda 3 askerin şehit düşmesiyle ilgili, "Milletimizin başı sağ olsun. Hakkari Yüksekova'da alışverişe, çarşıya inen biri uzman jandarmamız ve ikisi jandarma erimiz olan 3 arkadaşımızı hunharca şehit etmişlerdir" dedi.
Ala, Palandöken Kaymakamlığında kurum amirleriyle gerçekleştirdiği toplantının ardından gazetecilere yaptığı açıklamada, saldırının faillerinin yakalanması için çalışma başlatıldığını söyledi.
Saldırının, yüzleri maskeli iki kişi tarafından yapıldığını belirten Ala, şöyle konuştu:
"Milletimizin başı sağ olsun. Hakkari Yüksekova'da alışverişe, çarşıya inen biri uzman jandarmamız ve ikisi jandarma erimizi hunharca şehit etmişlerdir. İki, yüzü maskeli kişinin olduğu tespit edildi. Onlar, bu jandarma ve jandarma erimizi tabancayla vurarak şehit etmişlerdir. Şehitlerimize Allah'tan rahmet, yakınlarına baş sağlığı diliyorum. Milletimizin başı sağ olsun. Tabii o kişilerin yakalanması için gereken yapılıyor."
Ala, bir gazetecinin, "Saldırı tabancayla mı düzenlendi?" sorusunu Ala, "3 arkadaşımız hunharca şehit edilmiştir. Yüzleri maskeli iki kişi tarafından yapıldığı tespit edildi. Şahısların yakalanması için gerekli çalışma başlatıldı. Şu anda ciddi bir biçimde yakalanmaları için çalışılıyor. Daha detay veremeyeceğim, Allah rahmet eylesin" diye yanıtladı.

Anahtar Kelimeler: HakkariPkkşehitOlanAsker

    Yorumlar

Ülkemizin Yönetim Şekli Nasıl Olmalıdır?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV