02 Aralık 2016 Cuma

MGK Toplantısı Sonrasında OHAL Kararı Çıktı!

MGK sonrası açıklama yapıldı. MGK’dan OHAL kararı çıktı. OHAL kaç ay sürecek? OHAL kararı ne zaman geçerli olacak? OHAL kararı nerelerde geçerli olacak? OHAL kararının detayları.

20 Temmuz 2016 Çarşamba 23:29
Bu haber 1812 kez okundu
MGK Toplantısı Sonrasında OHAL Kararı Çıktı!
Cumhurbaşbakın Recep Tayyip ERDOĞAN tarafından MGK ve Bakanlar Kurulu sonrasında açıklanan karara göre;

Milletimiz gece boyunca kahramanlık destanları yazmıştır, Milletimizin fertleri darbeciler karşısında tek vücut olmuştur,Halkımız sabaha kadar halkımız direnişlerini sürdürmüşlerdir, kendisini bu vatanın bir ferdi sayan herkes darbeye karşı çıkmıştır,Ülkemiz tarihinde ilk defa silahlı darbe girişimi milletimiz tarafından sekteye uğratılmıştır, Darbecilerin açmış olduğu ateş sonucu (246) insanımız hayatını kaybetmiş,  (1536) vatandaşımız yaralanmıştır, yaralılarımıza acil şifalar şehitlerimize Allah’dan rahmet diliyorum, Cumhurun başı olarak milletimle iftihar ediyorum.

Bu gün önce MGK’yı topladık arkasından da Bakanlar Kurulunu topladık, MGK sonrasında darbe girişiminde bulunan terör örgütünün süratle bertaraf edilebilmesi için, ülkemizde OHAL ilan edilmesini tavsiye edilmesi kararı aldık. Bu tavsiye üzerine ülkemizde 3 ay süreyle OHAL ilan edilmesini tavsiye etme kararı aldık.

 

 

 

Anahtar Kelimeler: MgkOhal

    Yorumlar

Ülkemizin Yönetim Şekli Nasıl Olmalıdır?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV