04 Aralık 2016 Pazar

MEB Sözleşmeli Öğretmen Yönetmeliği Resmi Gazetede Yayınlandı!

03 Ağustos 2016 günü Millî Eğitim Bakanlığı tarafından; Sözleşmeli Öğretmen İstihdamına İlişkin Yönetmelik Resmi Gazetede yayınlandı. MEB Sözleşmeli öğretmen alımları nasıl yapılacak? MEB Sözleşmeli Öğretmen pozisyonları atamaya ilişkin hükümler. MEB Sözleşmeli Öğretmen alımıyla ilgili detaylı bilgi.

03 Ağustos 2016 Çarşamba 08:07
Bu haber 961 kez okundu
MEB Sözleşmeli Öğretmen Yönetmeliği Resmi Gazetede Yayınlandı!

MEB tarafından sözleşmeli öğretmen alımıyla ilgili olarak yayınlanan sözleşmeli Öğretmen İstihdamına ilişkin Yönetmeliğe göre;

MADDE 1 – (1) Bu Yönetmeliğin amacı, öncelikle kalkınmada birinci derecede öncelikli yörelerde olmak üzere Millî Eğitim Bakanlığının boş öğretmen norm kadrosu bulunan örgün ve yaygın eğitim kurumlarında 14/7/1965 tarihli ve 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4 üncü maddesinin (B) fıkrası kapsamında sözleşmeli öğretmen istihdamına ilişkin usul ve esasları düzenlemektir.

Kapsam

MADDE 2 – (1) Bu Yönetmelik, öncelikle kalkınmada birinci derecede öncelikli yörelerde olmak üzere Millî Eğitim Bakanlığının boş öğretmen norm kadrosu bulunan örgün ve yaygın eğitim kurumlarında 657 sayılı Kanunun 4 üncü maddesinin (B) fıkrası kapsamında istihdam edilen sözleşmeli öğretmenleri kapsayacağı belirtilmiş olup detaylı bilgi için TIKLAYINIZ….

    Yorumlar

Ülkemizin Yönetim Şekli Nasıl Olmalıdır?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV